Вы здесь
Главная > Политика > Аграрії Сумщини готові до страйку

Аграрії Сумщини готові до страйку

Якщо вимоги тих, хто працює на землі, не будуть почуті керівництвом держави– аграрії вийдуть на загальнонаціональний страйк. Про це повідомив лідер Аграрної партії України Віталій СКОЦИК.

«Нині готується до другого читання бюджет країни. Наша мета – аби мораторій на продаж землі виконувався, бо деякі нардепи шукають лазівки, як його обійти.Вкрасти в українців їх землю не дозволимо. Друга вимога – повернути систему оподаткування, яка діяла до 2015 року і передбачала пільги для сільгоспвиробників.

Ми направили листи до Президента, керівництва Уряду та Верховної Ради. Нам потрібно обговорити Бюджет на наступний рік. Якщо ж Міністр аграрної політики знову проігнорує вимоги аграріїв і нас не почують – ми готові до загальнонаціонального страйку, який проведемо до Нового року», — сказав на прес-конференції у Сумах Віталій Скоцик.

Нагадаємо, останній страйк аграрії проводили 4 жовтня і він не лише зібрав більше 20 тисяч людей під стінами парламенту, а й сколихнув всю Україну.

Від найвіддаленішого району – до масштабного Агрофоруму

Візит лідера АПУ на Сумщину був досить насиченим – Великописарівський, Білопільський, Охтирський, Глухівський, Ямпільський район; десятки зустрічей, дискусій, напрацювання спільного бачення…

«Сумщина, на жаль, нині серед найгірших, за виробничими, демографічними та іншими показниками областей в Україні. Куди не поїдеш, люди скаржаться на безробіття, високі тарифи, розбиті дороги. Подекуди укладають з агрохолдингами кабальні договори на 49 років і так просто втрачають свою землю.

Північні райони ще більш депресивні, вони поділені між діючими нардепами, у кожного свій шматок доступу до кордону. Такі схеми потрібно руйнувати!» — підкреслив В.Скоцик.

Ключовою подією візиту став Аграрний форум у Сумах, у якому взяло участь близько 350 представників сільськогосподарських підприємств та об’єднаних територіальних громад з усієї області, громадських об’єднань, вчителів, лікарів, підприємців, просто небайдужих до майбутнього Сумщини та України людей.

Розмова була цікавою і максимально відвертою. Делегати обговорили, зокрема, і вибори до ОТГ. «Землю – громадам! Кошти – громадам! Владу – громадам!» — під таким гаслом відбувся форум.

«Ми йдемо перемагати!»

11 та 18 грудня відбудуться перші місцеві вибори в 143 об’єднаних територіальних громадах. «На Сумщині вибори будуть у 13-ти громадах і Аграрна партія бере у них участь. На цих виборах ми пропонуємо альтернативу між провладними партіями, які хочуть тихенько «протягнути» своїх кандидатів і опозиціонерами, яким «чим гірше, тим краще», бо це їх шанс повернутись до влади. Тому ми йдемо перемагати!» — сказав Віталій Скоцик.

«На Сумщині ми висуваємо 143 кандидати. Всі вони користуються авторитетом серед людей, є лідерами громадської думки, професіоналами своєї справи. Серед них – як аграрії, так і лікарі, вчителі, представники інших професій. Головне – всі вони мають чітке бачення того, як потрібно розвивати ту чи іншу громаду», — додав голова Сумської обласної організації АПУ Сергій КАРПЕНКО.

За словами голови Аграрної партії, застосування адміністративного ресурсу на цих виборах, безумовно, спостерігається, але разом з тим люди змінились. Вони зрозуміли, що держава починається не з президента і кабміну, а з них самих і не дозволять знехтувати своєю думкою.

«Це зовсім інші цінності. І я вірю, що ми отримаємо якісно новий склад керівників і депутатів новостворених громад. Ми захищаємо не лише інтереси аграріїв, але всього українського народу», — сказав він.

Наразі АПУ не представлена у парламенті. Але через місцеві ради партія має значний вплив на державну політику та суспільні процеси. Після виборів до новообраних об’єднаних територіальних громад цей вплив лише посилиться – переконаний Віталій Скоцик.

comments powered by HyperComments
Media Sumy
Media Sumy
Информационный портал г.Сумы с обзорами и статьями, которые отображают последние события города, области и Украины в сфере политики, экономики, общества и досуга.
Top