Майже 21 тисяча жителів області стали жертвами політичних репресій

Сьогодні Сумщина разом зі всією Україною вшановує пам’ять жертв політичних репресій. Тож зранку до пам’ятника нашим співвітчизникам, які зазнали переслідувань через власні переконання, прийшли представники влади, духовенства, жителі області

пам'ять жертв політичних репресій

Документально підтверджено, що майже 21 тисяча уродженців та мешканців області постраждали від комуністичного режиму та політичних репресій. Але насправді їх було значно більше. Наразі розроблено новий проект Закону про реабілітацію жертв політичних репресій. Він відновить історичну справедливість, адже люди, позбавлені виборчого права, депортовані за національною ознакою також були жертвами політичних репресій.

img_81492

Підтвердженням необхідності нового Закону є підтримка Європою нашої співачки Джамали і її перше місце на Євробаченні з піснею «1944» про депортацію із Криму її рідного кримськотатарського народу і трагедію її сім’ї.

пам'ять жертв політичних репресій6

У родинах тисяч сумчан зберігається чимало жахливих історій, що відображають всю трагедію українського народу. Чимало з них звучали під час мітингу-реквієму із уст родичів репресованих жителів Сумщини.

пам'ять жертв політичних репресій4

«Дядька мого батька разом із усією родиною репресували за те, що просто знав німецьку мову і в 1938 році, почувши по радіо виступ Гітлера, почав й     ого перекладати, – розповів краєзнавець, член громадської організації «Меморіал» Микола КАРПЕНКО. – Після цього випадку мого родича разом із дружиною та сином кудись забрали. Більше їх ніхто не бачив».

пам'ять жертв політичних репресій7

Сумчанка Надія ВОВК щороку приходить до цього місця з квітами. Так вона за себе і за свого хворого чоловіка віддає шану репресованим.

пам'ять жертв політичних репресій5

«Рідню мого чоловіка, що проживала на Роменщині, за якусь «псевдопровину» вигнали із власної домівки, — говорить вона. – Їх хотіли вислати на Соловки, але, на щастя, нашій рідні вдалося втекти. Я прийшла сюди, щоб люди знали, яке лихоліття тоді коїлося. І щоб подібні історії не повторювалися».

Media Sumy
Media Sumy
Информационный портал г.Сумы с обзорами и статьями, которые отображают последние события города, области и Украины в сфере политики, экономики, общества и досуга.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top