
Сьогодні Сумщина разом зі всією Україною вшановує пам’ять жертв політичних репресій. Тож зранку до пам’ятника нашим співвітчизникам, які зазнали переслідувань через власні переконання, прийшли представники влади, духовенства, жителі області
Документально підтверджено, що майже 21 тисяча уродженців та мешканців області постраждали від комуністичного режиму та політичних репресій. Але насправді їх було значно більше. Наразі розроблено новий проект Закону про реабілітацію жертв політичних репресій. Він відновить історичну справедливість, адже люди, позбавлені виборчого права, депортовані за національною ознакою також були жертвами політичних репресій.
Підтвердженням необхідності нового Закону є підтримка Європою нашої співачки Джамали і її перше місце на Євробаченні з піснею «1944» про депортацію із Криму її рідного кримськотатарського народу і трагедію її сім’ї.
У родинах тисяч сумчан зберігається чимало жахливих історій, що відображають всю трагедію українського народу. Чимало з них звучали під час мітингу-реквієму із уст родичів репресованих жителів Сумщини.
«Дядька мого батька разом із усією родиною репресували за те, що просто знав німецьку мову і в 1938 році, почувши по радіо виступ Гітлера, почав й ого перекладати, – розповів краєзнавець, член громадської організації «Меморіал» Микола КАРПЕНКО. – Після цього випадку мого родича разом із дружиною та сином кудись забрали. Більше їх ніхто не бачив».
Сумчанка Надія ВОВК щороку приходить до цього місця з квітами. Так вона за себе і за свого хворого чоловіка віддає шану репресованим.
«Рідню мого чоловіка, що проживала на Роменщині, за якусь «псевдопровину» вигнали із власної домівки, — говорить вона. – Їх хотіли вислати на Соловки, але, на щастя, нашій рідні вдалося втекти. Я прийшла сюди, щоб люди знали, яке лихоліття тоді коїлося. І щоб подібні історії не повторювалися».
Отправить ответ