Під тиском сумчан парламент згодився розглянути законопроект про газові лічильники

Під тиском сумчан парламент згодився розглянути законопроект про газові лічильники

У Верховній Раді зареєстровано проект закону № 5722-д «Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу». Документ попередньо винесли на порядок денний парламенту на 19 грудня. Про це повідомив голова політради УКРОПу, народний депутат Тарас Батенко.

«Парламент зобов’язаний до кінця року впорядкувати механізми встановлення індивідуальних газових лічильників. Якщо депутати не проголосують за закон наступного пленарного тижня, десятки тисяч споживачів можуть залишитися без газу вже з першого січня», – зазначив Тарас Батенко.

Законопроект, розроблений за участі сумських укропівців, які більше року відстоюють право сумчан на індивідуальні лічильники газу, виключає можливість встановлення загальнобудинкових лічильників без згоди співвласників багатоквартирних будинків. Таким чином, оператори газотранспортних мереж більше не зможуть враховувати у платіжках споживачів вартість газу, якого вони не використали.

За словами заступника голови Сумського УКРОПу Олега Шестака, винесення на розгляд народних депутатів цього законопроекту відбулося, у тому числі, завдяки небайдужим сумчанам, котрі упродовж останніх днів та тижнів виходили на мирні акції протесту в обласному центрі.

«У той час як сумський міський голова і підконтрольні йому депутати міськради та чиновники фактично ігнорували проблему упродовж року, а напередодні спромоглися на сесії прийняти рішення фактично ні про що, яке не вирішує проблему по суті, — у цей час містяни привернули увагу цілої країни на проблему газових відключень. Ми дякуємо сумчан за небайдужість і згуртованість. Тепер справа уже парламентарів — піти назустріч людям», — коментує укропівець винесення законопроекту на розгляд Ради.

Крім іншого, документ передбачає компенсації за встановлення індивідуальних лічильників з боку постачальників палива. Крім того, визначається механізм встановлення лічильників малозабезпеченим категоріям громадян.

Законопроект № 5722-д спільно напрацювали представники УКРОПу й депутати більшості парламентських фракцій. 6 грудня профільний комітет рекомендував Верховній Раді ухвалити документ.

Раніше в УКРОПі наголошували на можливості газового колапсу в країні, якщо закон не ухвалять до кінця року.

Media Sumy
Media Sumy
Информационный портал г.Сумы с обзорами и статьями, которые отображают последние события города, области и Украины в сфере политики, экономики, общества и досуга.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top