Закарпаття Сумщині: запрошуємо на гостини

Літо триває, як і пора відпусток, і багато сумчан ще намагаються обрати для відпочинку цікавий, а разом з тим і бюджетний варіант. Побувавши у прес-турі на Закарпатті, сумські журналісти переконалися – рідну Україну можна відкривати безкінечно.

Про досвід ведення бізнесу на Закарпатті ми вже розповідали. Але для жителів Сумщини цей край є цікавим перш за все, як туристична перлина.

Закарпатська область має унікальне геополітичне та географічне розташування, межуючи з чотирма державами – Угорщиною, Польщею, Румунією і Словаччиною. Це край багатонаціональний, тут проживають представники понад 100 національностей.

Карпатські гори, унікальні заповідники, самобутня історія і культура, розгалужена мережа санаторно-курортних закладів, досить розвинена туристична інфраструктура, у тому числі велика кількість сільських «зелених» садиб з цілком доступними цінами щороку приваблюють численних гостей.

До переліку десяти цінностей туристичного Закарпаття увійшли архітектурні пам’ятки, серед яких старовинні дерев’яні храми у Рахівському, Великоберезнянському, Виноградівському, Воловецькому та Перечинському районах.

Звичайно, незмінними принадами для гостей є дивовижні замки цього краю, серед яких Чинадіївський у Мукачівському районі, легендарний Паланок у Мукачево та заснований у IX столітті Ужгородський замок, де нам випала нагода побувати.

Радимо відвідати і музейні комплекси під відкритим небом, які перенесуть вас в атмосферу сільської старовини – «Старе село» у Міжгірському районі, Лемківську садибу у Перечинському, Затисянський комплекс у Виноградівському. А ще — помилуватись найбільшим озером природного походження у Карпатах Синевир, водоспадом Шипіт у Міжгірському районі, долинами крокусів, нарцисів та квітучими сакурами у квітні, засніженою долиною Драгобрат.

І, звичайно, Закарпаття не було б Закарпаттям без своїх феєричних, як фольклорно-етнографічних, так і гастрономічних фестивалів, які приваблюють туристів не лише з інших областей України, а й із закордону: «На Синевир трембіти кличуть» і «Проводи отар на полонини» у Міжгірському районі, «Гуцульська бринза» у Рахові, фестивалі бограчу та варіння леквару (повидла) у Берегівському районі…

«Ми розробили Програму розвитку туризму до 2020-го року, — розповів журналістам, які приїхали на Закарпаття у рамках реалізації проекту «Просування реформ в регіони» за підтримки Євросоюзу, директор департаменту економічного розвитку і торгівлі Закарпатської облдержадміністрації Денис МАН. – Вона передбачає, зокрема, видавництво літератури, навчання гідів, розвиток сільського туризму та відкриття нових садиб, розробку нових туристичних маршрутів та багато іншого».

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top