Як зміниться порядок медобслуговування для жителів Сум?

Сьогодні під час брифінгу в Сумській міськраді заступник міського голови Максим Галицький, в.о. начальника міськвідділу охорони здоров’я Олена Чумаченко та заступник головного лікаря дитячої клінічної лікарні ім. Св. Зінаїди Наталія Спічакова розповіли про нововведення медичної реформи і ті проблеми, які можуть виникнути в процесі її реалізації.

Як відзначили під час брифінгу спікери, головний меседж медичної реформи — це те, що тепер гроші не будуть витрачатися на утримання медустанов і лікарів без нагрузкі.Отнине кошти будуть «ходити» за пацієнтом, тому лікарі будуть зацікавлені в тому, щоб більше набрати собі пацієнтів і надавати якісні послуги.

Однак в даному випадку мова йде тільки про реформування первинної ланки медицини. Для цього в м Суми на лютневій сесії міськради було прийнято рішення про створення двох центрів первинної медико-санітарної допомоги. Перший буде знаходитися за адресою Іллінська 48/50, а другий буде функціонувати по вул. Привокзальна, 31. Як повідомив Максим Галицький, завтра повинна завершитися їх реєстрація, а вже в червні там можна буде укласти договір з тим чи іншим лікарем.

Після вступу реформи в силу прийом до вузькопрофільного фахівця вторинної ланки буде проходити як за направленням лікаря, так і за попереднім записом через реєстратуру, але це буде можливо тільки до 2020 року, після чого прийом буде проводитися виключно у напрямку сімейного лікаря.

Обслуговувати дітей будуть лікарі-педіатри або сімейні лікарі на підставі підписаного договору. Втім, як повідомляє заступник головлікаря дитячої лікарні, проведення обов’язкових обстежень і медико-профілактичних оглядів, щеплень і патронатного обстеження новонароджених проводитиметься, як і раніше.

Передбачається, що завдяки розвитку первинної ланки вдасться скоротити навантаження на вторинну ланку. Звернення до вузькопрофільних спеціалістів, таким як психіатр і гінеколог, буде безкоштовним. Зміна в системі фінансування будуть проходити в 3 етапи, останній з яких відбудеться в січні наступного року.

Однак слід враховувати, що реформа змінить і порядок виклику лікаря додому. Відтепер це питання буде обговорюватися з лікарем безпосередньо, а не шляхом виклику через реєстратуру. Цілком можливо, що з урахуванням збільшення навантаження, відвідування пацієнтів додому буде здійснюватися значно рідше, ніж зараз. У новостворених центрах, як зазначає начальник відділу охорони здоров’я, будуть вести прийом тільки лікарі педіатри, терапевти та сімейні лікарі. Вузькопрофільні фахівці залишаться при поліклініках.

Що стосується кадрового питання, то багато лікарів побоюються, що в процесі реформ можуть залишитися без роботи. Однак Олена Чумаченко запевняє, що хвилювання даремні, адже якщо хтось і буде скорочений, то цьому лікарю запропонують роботу в іншому медзакладі.

Media Sumy
Media Sumy
Информационный портал г.Сумы с обзорами и статьями, которые отображают последние события города, области и Украины в сфере политики, экономики, общества и досуга.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top