Владислав Луговий: якщо уряд не здатен забезпечити діабетиків інсуліном, має втрутитись обласна рада

Декілька тисяч мешканців Сумської області, хворих на цукровий діабет, поставлені на межу життя і смерті через незабезпеченість препаратами інсуліну. Адже Кабмін не профінансував належним чином власну ж цільову програму “Цукровий діабет”, і тепер  інсулінозалежні діабетики не можуть отримати ліки за безкоштовними рецептами в комунальних аптеках, натомість змушені купувати дорогі ліки за власний кошт.

Голова фракції УКРОПу в обласній раді Владислав Луговий закликає уряд терміново виконати взяті на себе зобов’язання й профінансувати відповідну державну програму в повному обсязі.

“За інформацією, яку надав начальник управління охорони здоров’я Сумської обласної держадміністрації Сергій Бутенко, при формуванні обласного бюджету на 2018 рік планували потребу у коштах на інсуліни 45 мільйонів гривень, а виділено лише 16 мільйонів гривень. Таким чином, забезпечені лише 35.5% населення кожного міста та району області”, — коментує ситуацію Владислав Луговий.

За його словами, ситуація з інсуліном майже критична як в обласному центрі, так і в районах області. “Цього року місцеві ради Сумщини, а саме міські, районні, сільські та селищні гуртом виділили діабетикам своїх громад майже три мільйони гривень. Але що це в масштабах області? В першу чергу не виконує свої обов’язки держава. Якщо ж обласному управлінню охорони здоров’я не вдасться вирішити проблему на рівні уряду, як член бюджетної комісії облради я пропоную облуправлінню згідно регламенту звернутись до облради, і ми з депутатами будемо шукати гроші на інсулін в обласному бюджеті. Але діяти треба швидко: можливо, до кінця року фінансування і буде йти, як належить, щомісяця, але ж діабет довго чекати не буде”.

Media Sumy
Media Sumy
Информационный портал г.Сумы с обзорами и статьями, которые отображают последние события города, области и Украины в сфере политики, экономики, общества и досуга.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top