Влада Сумщини втрачає і… посилює вплив на ЗМІ

Влада Сумщини посилює вплив на ЗМІ

Кошти платників податків досі витрачаються на газету, співзасновником якої є Сумська обласна рада.

Про успіхи у реформуванні друкованих засобів масової інформації влада бадьоро прозвітувала на власному сайті. Так, на сьогодні в області реформовано вісім редакцій, чотири з них вже мають свідоцтва про реєстрацію ЗМІ у якості новостворених підприємств – «Білопільщина», «Голос Посулля» (Недригайлівський район), «Перемога» (Краснопілля) та «Ворскла» (Великописарівський район).

Таким чином, господарями газет, замість райдержадміністрацій та районних рад стають редакційні колективи. Відтак, є надія, що читачі цих видань будуть позбавлені «радості» споглядати обличчя чиновників ледь не на кожній шпальті та читати «паркетні» матеріали про небачені успіхи влади у «покращенні» життя народу.

А колективи, у свою чергу, зароблятимуть кошти виключно самостійно, вже не розраховуючи на підтримку з бюджету. За словами експертів, здати іспит на незалежність і самостійність вдастся не всім, ймовірно, газет в області стане менше. Але принаймні, роздержавлення – це чесний спосіб виявити, хто є хто.

І ось в той час, коли районки ведуть боротьбу за читача і, власне кажучи, за виживання, обласна газета «Сумщина», яка мала би бути прикладом для інших… отримує фінансову підтримку за рахунок коштів платників податків! Не лікарня з жахливими умовами перебування пацієнтів, не дитячий соціальний заклад – газета.

На цей факт звернув увагу громадськості журналіст Віталій КОХАН. Справді, на останній сесії обласної ради тихенько і кулуарно було «протягнуто» рішення про виділення «Сумщині» 150 тисяч гривень. Це при тому, що раніше облрада вже виділяла на газету 300 тисяч гривень.

Цікаво, що кошти виділяються газеті виключно «під» скандально відомого головреда видання Сергія МОШУ, з яким пов’язані масові звільнення редакційних колективів, виклики поліції, суди і таке інше. Але вочевидь, для влади, зокрема, голови облради Володимира Токаря, який неодноразово публічно демонстрував свою підтримку Моші, важливо мати «кишеньковий» засіб масової інформації.

Цього року «Сумщина» відзначає своє 100-річчя. «Газета, яка 98 років не брала з бюджету жодної копійки (ну 35 останніх років – точно!) тепер, коли відбулося «рехвормування» комунальних ЗМІ, почала «доїти» бюджет! О як! Ще й ордени за таке рехвормування отримають!» — так прокоментувала рішення облради у facebook Тетяна БАБИНЕЦЬ, яка протягом багатьох років була головним редактором газети.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top