Ви маєте право на адвоката…

Безоплатні консультації, захист інтересів у суді – це послуги, які рік тому стали реальністю для малозабезпечених українців завдяки створення центрів безоплатної вторинної правової допомоги. Чим живе сьогодні Сумський місцевий центр розповідали журналістам його керівник та співробітники.

За словами директора Сумського місцевого центру Валентини ТРОШЕЧКО, центр обслуговує жителів Сум, Білопілля, Краснопілля та цих же районів.

«Сумський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги третій в Україні за кількістю звернень. Тут надають в 2,7 раза більше консультацій, ніж в середньому у державі, — розповіла вона. Пам’ятаю, як усе починалося. Першими нашими клієнтами були 8 іноземців, адже за кордоном така допомога не рідкість. Сьогодні за день до нас приходить 20-25 осіб. Завдяки співпраці з Сумською облдержадміністрацією та районними адміністраціями, спеціалісти центру разом із мобільними офісами при РДА виїжджають для надання юридичних консультацій в сільську місцевість».

Наразі з центром співпрацює 54 адвокати. Вони є професіоналами своєї справи і не лише здійснюють консультації, а й представляють у суді інтереси громадян. Звертаються до центру малозабезпечені особи, для них ця допомога є безкоштовною. Адвокатам же за надані послуги платить держава.

Адвокат Ігор МАРЧЕНКО один із перших, кого залучив центр для надання правової допомоги.

«Якби до мене прийшли клієнти центру на приватний прийом, я не знаю чи взявся б їм допомагати навіть за гроші, – розповів він. – Адже справи, з якими до мене звертаються, надзвичайно складні. Вони потребують інколи навіть розслідувань та пошуку інформації в архівах. За умови ж співпраці з центром, правові послуги стали доступні для малозабезпечених громадян».

Прийшла на зустріч із журналістами клієнтка центру Олена Іванівна: «Я не хотіла б розповідати про суть моєї справи, але стверджую, що консультанти та адвокати центру дуже допомогли мені, надавали вичерпні юридичні консультації, представляли мої інтереси в суді. Я дуже вдячна їм за допомогу».

Невдовзі на базі центрів створюватимуться Бюро правової допомоги. Основна їх мета – надання первинної правової допомоги, юридичних консультацій, роз’яснень, активна просвітницька робота, прийом звернень щодо надання вторинної правової допомоги та безпосереднє здійснення представництва інтересів громадян у суді.

Media Sumy
Media Sumy
Информационный портал г.Сумы с обзорами и статьями, которые отображают последние события города, области и Украины в сфере политики, экономики, общества и досуга.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top