Вчорашні школярі хочуть … виїхати з Сум

Сумські випускники зробили професійний вибір: лікар, айтішник і … виїхати з України назавжди

В кінці чергового навчального року пройшло традиційне опитування недавніх школярів. Ким вони хочуть бути? Як бачать себе в майбутньому? Найпопулярнішою професією серед випускників шкіл цього року стала професія лікаря. При цьому без малого два з п’яти хочуть виїхати з України назавжди.

Такими є результати соціологічного опитування, яке проводили фахівці з профорієнтації базових центрів зайнятості Сумської області в кінці кожного навчального року для визначення професійних планів випускників шкіл.

За результатами опитування, після професії лікаря найчастіше називалися спеціальності IT-сфери (програмісти), вчителі, фармацевта, юриста, менеджера, військовослужбовця, кухаря і дизайнера.

Ініціатори опитування відзначають стрімке зростання популярності спеціальностей лікаря, фармацевта і поліцейського, які не мали такого попиту серед молоді області в попередні роки.

Як і раніше стійким попитом користуються спеціальності економіста, психолога, ветеринара і військовослужбовця. Серед робітничих професій найбільш популярними у випускників є професії водія, кухаря, електрогазозварника, перукаря і майстра манікюру.

Переважна більшість випускників (77%) до кінця навчання в школі вже зробили вибір на користь тієї або іншої професії (спеціальності), впевнені або в основному впевнені в правильності свого вибору. Як завжди, найбільший вплив на випускників в питанні вибору професійного майбутнього мали члени сім’ї (49%).

Переважна більшість респондентів (91%) отримувати професію підуть відразу після закінчення школи. Відсоток молоді, яка взагалі не планує вчитися, залишився на рівні показників минулих років — 0,8%. Для оволодіння професією 74% опитаних планують навчатися у вищих навчальних закладах, 18% — в ліцеях і професійно-технічних навчальних закладах, 5% — на курсах, 3% готові піти учнем з наступним отриманням кваліфікації.

Після отримання спеціальності 27% опитаних хотіли б працювати на державних підприємствах, в установах, організаціях, 21% — на підприємствах з іноземними інвестиціями, 23% — в приватному секторі, 13% хочуть відкрити власну справу.

У разі проблем з працевлаштуванням, як показало опитування, 35% респондентів звернуться за допомогою до батьків і рідних, 26% — в Службу зайнятості, 17% — безпосередньо на підприємство.

Виїхати за кордон для навчання і роботи на тривалий час (більш 3 років) хотіли б 21% опитаних, а 37% випускників для отримання освіти і подальшого працевлаштування готові назавжди виїхати за кордон.

Media Sumy
Media Sumy
Информационный портал г.Сумы с обзорами и статьями, которые отображают последние события города, области и Украины в сфере политики, экономики, общества и досуга.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top