Укропівці на Сумщині вимагають від влади одного з райцентрів якісної питної води «з крану»

У місті Ромни, райцентрі Сумської області роками не вирішується проблема «іржавої» води, яка в домівки роменчан потрапляє через міську систему водопостачання. «Слід покласти край цьому ганебному явищу, — заявив голова районного осередку УКРОПу Євген Лихобаб. — Містянам доводиться по двічі на місяць міняти фільтри на воду через те, що вона містить іржу від застарілих труб, а домішки заліза, як відомо, небезпечні для здоров’я».

За словами укропівця, ані минула міська влада, ані теперішня проблему не вирішує, лише обіцяє про заміну трубопроводів. Але, каже Євген Лихобаб, на міськводоканалі упродовж десяти років так і не спромоглися ввести в експлуатацію спеціальну станцію знезалізення. «Але ж чому від цього роками мають страждати люди? Доки наша місцева влада буде посилатись на якісь комісії, бюрократичні перепони, складнощі з тендерами? Доки роменці питимуть руду воду із залізом? Ще років десять?», — обурюється укропівець.

Голова Сумської обласної організації «Українського об’єднання патріотів», лідер фракції УКРОПу в облраді Владислав Луговий, коментуючи ситуацію з питною водою у Ромнах, зазначає: «Наша фракція, я особисто — будемо піднімати це питання на рівні області, а також на рівні профільних міністерств. Якщо місцева влада Ромен не здатна впоратись з цією комунальною бідою, зробити це зараз допоможуть укропівці. Можливо, вдасться підключити додаткові кошти державного бюджету, щоб профінансувати заміну застарілих водних комунікацій та зрештою запустити станцію знезалізнення. Адже за рік, як показує досвід уже створених об’єднаних громад, проблема повністю ляже тягарем десятків мільйонів гривень на плечі Роменської об’єднаної громади».

Довідково. Питна вода частини Сумської області потребує знезалізнення, адже географічно населені пункти знаходяться на території Курської магнітної аномалії. Знезалізувальні станції потрібні, щоб очистити воду від домішків так званого двовалентного заліза. За останні десять років подібне очисне обладнання було успішно задіяне на теренах Сумського району області.

Media Sumy
Media Sumy
Информационный портал г.Сумы с обзорами и статьями, которые отображают последние события города, области и Украины в сфере политики, экономики, общества и досуга.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top