УКРОП пропонує спростити оформлення авто, ввезених як гуманітарна допомога

У Верховній Раді зареєстровано проект закону, що має спростити ввезення та оформлення в Україні автомобілів від закордонних донорів як гуманітарної допомоги. Законопроект № 8130 «Про внесення змін до деяких законів України щодо приведення законодавства про гуманітарну допомогу у відповідність до сучасних умов та нових соціальних викликів» розробили народні депутати від УКРОПу Тарас Батенко, Олександр Дубінін, Ірина Констанкевич, Віталій Купрій, Валентин Дідич, Олександр Шевченко та Віктор Шевченко у співпраці з громадськими активістами і представниками різних фракцій парламенту.

«Законопроект має змінити українське законодавство у сфері гуманітарної допомоги відповідно до потреб організацій і громадян. Він дозволить ввозити в Україну безкоштовні транспортні засоби від міжнародних донорів», – наголошують в «Українському об’єднанні патріотів».

Документ пропонує звільнити від обмежень щодо європейських екологічних стандартів гуманітарну допомогу у вигляді карет швидкої допомоги та автомобілів для дитячих будинків. Також він має розблокувати ввезення в Україну безкоштовних аварійно-рятувальних автомобілів для пожежних частин та аварійних служб від іноземних меценатів.

За словами авторів законопроекту, подібну техніку в Україні зараз випускає лише одне підприємство. Проте якість і ціна вітчизняних авто не витримує жодної критики. Приміром, у зоні проведення АТО 20 із 50 санітарних машин «Богдан-2251» потребують ремонту, не встигнувши від’їздити й 10 тисяч кілометрів.

Натомість якісні автомобілі від закордонних меценатів простоюють на митницях через українську бюрократію. Експлуатувати такі машини заборонено через неможливість отримати необхідні документи.

«Є безліч прикладів, коли аварійно-рятувальні автомобілі по декілька років стоять на станціях, але експлуатувати їх не можна. Техніку від закордонних донорів також часто використовують за призначенням без розмитнення та реєстрації», – йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Крім того, законодавча ініціатива пропонує зняти вікове обмеження на ввезення легкових автомобілів для осіб з інвалідністю. Також законопроект надає право на гуманітарну допомогу у вигляді транспортних засобів дитячим будинкам сімейного типу та прийомним родинам, які виховують п’ятьох чи більше дітей.

«Це дасть змогу оновити автопарк аварійно-рятувальних автомобілів, дозволить дитячим будинкам одержати такі потрібні буси, підтримати найменш захищені верстви населення», – пояснив один з авторів законопроекту, співзасновник громадської спілки «Доступне авто» укропівець Михайло Катрук на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.

При цьому він зазначив, що законопроект має зняти штучні обмеження, створені вітчизняним автомобільним лобі.

Media Sumy
Media Sumy
Информационный портал г.Сумы с обзорами и статьями, которые отображают последние события города, области и Украины в сфере политики, экономики, общества и досуга.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top