У Сумській облраді зірвали сесію. Пристрасті перемістились до міськради

У Сумській облраді зірвали сесію. Пристрасті перемістились до міськради

12 позачергова сесія Сумської обласної ради, яка була скликана на вимогу активістів, не відбулася – через відсутність кворуму.

З вимогою зібрати сесію активісти звернулися учора через силове затримання учасників блокади торгівлі з тимчасово окупованими територіями Донецької та Луганської областей. На засіданні мали ухвалити Звернення до Президента, Верховної Ради України та Кабміну «Щодо забезпечення законності при переміщенні товарів у зоні АТО».

Голова облради Володимир ТОКАР відповідне розпорядження підписав. Проте у визначений час у сесійній залі зібралися лише 27 депутатів із 64. Фракція «Батьківщини» забезпечила явку 9-ти з 13-ти депутатів, «УКРОПу» 4-х з 5-ти, Радикальної партії 4-х із 7-ми чоловік. Всього лише 6 із 14-ти депутатів було від «Солідарності», 2 із 8-ми від «Відродження», 1 із 5-ти від «Свободи». Промовисті нулі засвідчили явку депутатів «Волі народу» та «Опозиційного блоку».

Така ситуація громадських активістів, серед яких було немало учасників АТО, не влаштовувала. Один із них, Сергій БЕСЕДІН, заявив, що поки необхідна кількість депутатів не буде зібрана – ніхто із залу не вийде. Особливо гостра розмова у нього відбулась із першим заступником голови облради Анатолієм РІЧКАЛЕМ, якому закидали події у Конотопі, де відбулась спроба заблокувати залізничний рух.

Тоді пан Річкаль заявив, що блокувальники діють проти України. Тепер же, коли Президент Петро ПОРОШЕНКО підтримав блокаду, посадовцю пригадали його слова.

Втім, до серйозних сутичок справа, на щастя, не дійшла. Відбулась нарада голів фракцій, були спроби викликати прогульників – але все марно. На пропозицію підписати Звернення головами фракцій і представниками громадськості останні категорично не погодилися.

Зрештою, присутні розійшлися ні з чим, а тим часом о 16-й годині розпочала свою роботу позачергова сесія Сумської міської ради. Чи виявлять депутати міськради вищу політичну зрілість та відповідальність, аніж їх колеги по обласному представницькому органу – побачимо.

Фото автора

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top