У Сумах захитався Кадетський корпус

Розпочався скандал зі скарги батьків кадета, а нині ситуація у ліцеї-інтернаті потрапила до поля зору військової прокуратури.

Почалося з того, що батько одного з ліцеїстів, Станіслав ШЕВЧЕНКО, публічно заявив: саме у навчально-виховному закладі його сина довели до нервового зриву.

Далі більше. З’явилася інформація про фінансові «побори» та нецільове використання батьківських коштів. Зрештою, питання щодо Кадетського корпусу розглянули на депутатській комісії, на яку прийшли й члени батьківського комітету.

Виявилося, що ситуація не така однозначна, як здавалося б. У зверненні батьківського комітету було заявлено про публічну підтримку керівництву закладу. А також сказано, що ця справа є політично «зафарбованою», а неправдива й безпідставна інформація негативно пливає на імідж закладу, де навчається 600 юнаків, у тому числі пільгових категорій.

У той же час інші батьки та працівники закладу відкрито говорили про фінансові та інші порушення.

Керівник Кадетського корпусу Юрій СВІДЛОВ у коментарі tv.sumy.ua повідомив, що ліцей фінансується на 53%, а розмір допомоги батьки визначають самостійно.

Наразі в облраді вирішили створити робочу групу, аби розібратися у ситуації досконально, результати роботи мають бути готовими до 13 квітня. До складу групи увійшли представники усіх депутатських фракцій, військової прокуратури Сумського гарнізону. Очолив групу голова фракції «УКРОП» Владислав ЛУГОВИЙ, який першим і озвучив проблему.

Ця справа перебуває і в полі зору військової прокуратури – така інформація прозвучала на консультаційній раді при прокурорі області. Якщо буде відповідне звернення – із ситуацією навколо ліцею розбиратиметься обласна прокуратура.

Сумський Кадетський корпус серед громадськості все ще асоціюється із проектом колишнього голови ОДА та одного з ключових «регіоналів» області, а нині депутата облради від «Відродження» Юрія ЧМИРЯ. Активісти вже давно закидають генералу Свідлову не лише фінансові порушення, а й проблеми із патріотичним вихованням юнаків. Зокрема, у минулі роки ліцеїсти передплачували журнал «Солдаты России»…

 

Фото: smkadet.com.ua, sorada.gov.ua.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top