У Сумах Реформація помирила місцевих політиків та об’єднала конфесії

Гострі дискусії та спільні точки дотику, історичні екскурси та сучасні проблеми – перша науково-практична конференція з міжнародною участю «Протестантська Реформація на Сумщині» стала подією духовно-культурного життя області.

Учасниками та гостями заходу стали політичні та громадські діячі, науковці, журналісти, студенти, підприємці і, звичайно, представники духовенства. Причому серед останніх не лише протестантські пастори, а й православні та католицькі священики.

Сама конференція була присвячена 500-річчю Реформації, яке цього року відзначається, згідно з Указом Президента, на державному рівні. В Сумах, як і по всій Україні, з цієї нагоди весь рік проводитимуться як наукові, так і культурно-просвітницькі, спортивні, розважальні та інші заходи.

Привітав учасників голова Сумської облдержадміністрації Микола КЛОЧКО, за підтримки і участі якого в області вже тривалий час проводяться молитовні сніданки з читанням Святого Письма.

У своєму виступі він зупинився, зокрема, на ролі протестантської трудової етики (цей термін вперше застосував німецький соціолог та філософ Марк ВЕБЕР) в успішному соціально-економічному розвитку країни. А ще подякував протестантам Сумщини (на сьогодні в області близько 300 євангельських церков) за їх великий внесок у доброчинні справи – підтримку дітей-сиріт, онкохворих, ув’язнених, родин учасників АТО, вимушених переселенців та багатьох інших людей.

Також привітали учасників конференції голова Сумського обласного оргкомітету R-500 Михайло ПИМОНЕНКО, заступник академічного декана Української євангельської семінарії (Київ) Віталій ГУРА, перший проректор Сумського педуніверситету Любов ПШЕНИЧНА, старший пресвітер церков євангельських християн-баптистів області Сергій МАЗУР та інші. Надійшли вітання учасникам від церковних лідерів, релігієзнавців з різних куточків світу.

Важливий акцент у своєму виступі зробив отець Войцех СТАСЕВИЧ, настоятель парафії Благовіщення Пресвятої Діви Марії Римо-католицької церкви Сум. «Щоб усі були одне», — так молився Ісус за своїх учнів (Євангеліє від Івана). «Кожен з нас має будувати цю єдність і являти гідне свідоцтво християнського життя», — сказав отець Войцех.

Гарним прикладом єдності християнських церков у Сумах є соціальне служіння, яке охоплює багато напрямків. Основні з них презентував на конференції координатор цього служіння, співробітник Міністерства внутрішніх справ Вячеслав Ганніч («Церква Різдва»).

Це донорство, підтримка людей з важкими захворюваннями та інвалідністю, допомога пораненим в АТО і родинам загиблих, здійснення гуманітарних місій на Сході України та багато іншого. Цікаво, що деякі з невіруючих волонтерів, які просто прагнуть долучатися до доброчинності, з часом усвідомлено приходять до Бога, приєднуючись до церков.

На пленарних та секційних засіданнях учасники форуму розглянули такі теми, як «Вплив протестантизму на європейську цивілізацію» (Вадим ЛИСЕНКО), «Сімейні цінності в умовах євроінтеграційних тенденцій держави» (Віталій ОРЛОВ), «Проповідь в епоху постмодерну: шляхи подолання кризи» (Валентин ЯРОШЕНКО), «Міжцерковний діалог у Сумах: досягнення і втрачені можливості» (Микола СОВЕНКО), «Дані польових досліджень мотивації бійців АТО» (Ігор КАРПЕНКО) та інші.

Між тим, рік 500-річчя Реформації триває і на жителів Сумщини чекає багато заходів. Звісно, не всі сумчани глибоко зрозуміють суть Реформації, висловлену у її ключових поняттях Sola Scriptura «тільки Писання», Sola fide «тільки вірою», Solus Christus «тільки Христос».

Але важливо, аби люди побачили і усвідомили, що Бог і віра – це ті ключові цінності, які змінюють і світ у цілому, і життя окремої людини, наповнюючи його змістом і сенсом. Аби подивились іншими очима на протестантів, яких все ще часто називають образливим словом «сектанти», як на глибоко віруючих у своїй більшості людей, що вибудовують своє життя на фундаменті Божих заповідей.

За останніми даними, сьогодні у світі налічується понад 833 мільйони протестантів, за чисельністю вони поступаються лише католикам. Найбільш економічно успішні країни, за дослідженнями, саме протестантські. Як знати, може, вже у недалекому майбутньому пробудження та успіх чекає і на Україну?

Для довідки: Початком Реформації прийнято вважати виступ доктора теології Віттенберзького університету Мартіна ЛЮТЕРА, який 31 жовтня 1517 року оприлюднив свої «95 тез», що були націлені проти практики продажу індульгенцій на відпущення гріхів. Це ознаменувало повернення до Святого Письма, як єдиного джерела Божої істини і розуміння, що людина отримує спасіння після смерті не через гроші та релігійні обряди, а лише вірою.

Фото автора

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top