У сумському БПП організаторку «маршу рівності» змусили звільнитися з роботи

Від сьогодні Ольга ПАНФІЛОВА, яка влаштувала цієї неділі у Сумах акцію на підтримку київського «Маршу рівності» – безробітна.

18 червня дівчина вийшла центральну вулицю міста Соборну з плакатом «Країна для всіх» та квітами для перехожих – на знак шанування різноманіття. Про акцію були заздалегідь повідомлені органи виконавчої влади.

Перехожі, у більшості, на цей одиночний «пікет рівності» відреагували вкрай агресивно – в Ольгу полетіли образи, нецензурщина, прокльони, а якась бабуся її навіть почала обливати «святою водою». Зрештою дівчину під охороною поліції вивели у безпечне місце і посадили в авто.

Проте історія на цьому не закінчилося. Після закінчення акції їй зателефонувала керівник Сумської терорганізації партії «Блок Петра ПОРОШЕНКА «Солідарність» Марина НАГОРНА (Ольга працює партійним прес-секретарем), заявивши, що дівчина зганьбила цю політичну силу і її за це треба звільнити з роботи.

«Дослівно одна з фраз прозвучала так: «засунь свою думку в ж… сиди тихо і взагалі народжуй дітей», — розповіла Ольга Панфілова нашому кореспонденту. – У понеділок вони начебто передумали, швидше за все, не бажаючи публічності і скандалу. Проте вибачень не було.

Своєю акцією я не хотіла нікого провокувати. Це моя особиста позиція, яка немає нічого спільного з партією. Я в шоці від того негативу й агресії, які на мене обрушилися. Я, до речі, не є представницею ЛГБТ-спільноти, але після всього, що сталося, готова боротися за їх права. Тепер розумію, з чим їм доводиться стикатися».

У понеділок Ольга Панфілова написала заяву про звільнення з роботи. Як вона підкреслила, незалежно від рішення керівництва, працювати у партійному осередку більше не буде. «Після такого ставлення це просто неможливо. Хочу бути чесною сама з собою», — сказала дівчина.

Сама Марина Нагорна в коментарі для Страна.ua заявила, що не погрожувала Ользі звільненням та не говорила з нею у грубій формі.

Цікаво, що сам Президент України Петро Порошенко раніше підкреслював, що не братиме участі у «Марші рівності», проте проведення такого заходу є «конституційним правом кожного громадянина». Цікаво, як би він поставився до того факту, що прес-секретаря БПП «Солідарність» на Сумщині змусили звільнитися якраз за реалізацію «конституційного права»?

Спеціально для Центру інформації про права людини.

 

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top