Свобода слова чи партійні інтереси – що переможе на Сумщині?

Прес-конференція

Попри масове звільнення вже двох колективів, катастрофічне падіння якості видання, постійні скандали, провал процесу роздержавлення і роботи редакції загалом головред газети «Сумщина» Сергій МОША все ще залишається на своїй посаді. І тим самим ганьбить і партію «Батьківщина», з якою пов’язаний спільними інтересами, і особисто голову Сумської облради Семена САЛАТЕНКА.

Про те, що у День журналіста вже другий колектив обласної газети «Сумщина» масово звільнився з роботи, ми вже писали більше тут.

У центрі Сум з’явилось рабовласництво

Сьогодні журналістами була зібрана прес-конференція з цікавою назвою «Інтелектуальне рабство», де розповіли місцевим ЗМІ про знущання, приниження з боку головного редактора, нездорову обстановку у редакції, непрозорий та несправедливий розподіл фінансів і таке інше.

Сам Моша на захід не прийшов, хоча був запрошений. На диктофонному запису, який зробила його колишня заступниця Ірина КРЯЧКО під час розмови, присутні почули: «Мені вже нецікаво, я зрозумів, хто ти й що ти. Їж своє г…но сама» (три крапки – від ред.)

А до прес-клубу він надіслав лист, у якому знову скаржився на попередників, труднощі, намагання усунути його з боку якихось політсил та… пообіцяв сформувати дружний колектив однодумців-професіоналів! Як тут не згадати, що саме такий колектив був у «Сумщині» на момент його приходу, відколи для успішної газети почалася справжня «чорна смуга».

До речі, як зазначила екс-менеджер з персоналу Світлана ГУДІМОВА, за деякі вчинки по відношенню до того колективу їй соромно (Світлану запросив на роботу Моша і вона мимоволі була «втягнута» у конфлікт, де займала на початку сторону головреда).

І ось тепер вона сама, як і інші працівники, образно кажучи, «брязнула дверима» редакції. Розповіла, що керівництво газети називає колег «стадом», що вона особисто чула погрози з боку Моші по відношенню до працівників, але конкретні факти не називає, бо знаючи цю людину, їй «страшно за близьких і своє майбутнє».

«Як бачите, земля кругла і треба завжди залишатися людьми», — зауважив з цього приводу громадський активіст Олег ШЕСТАК.

Позиція влади: «глас вопиющего в пустыне»

На жаль, від співзасновників газети ні голови Сумської ОДА Миколи КЛОЧКА, ні Семена Салатенка на прес-конференції не було. Від обласної ради, яка може (хочеться сказати, і має) прийняти цілком законне і логічне рішення про звільнення такого «медіа-менеджера», був лише голова депутатської фракції «УКРОП» Владислав ЛУГОВИЙ, який послідовно захищав попередній колектив і ось прийшов підтримати новий.

Цікаво, що Моша, із звичною для нього підозріливістю і пошуком ворогів, звинуватив Ірину Крячко у тому, що Луговий їй… заплатив. І це виглядало тим більш анекдотично, що Владислав та Ірина познайомились саме на прес-конференції. Втім, депутат пообіцяв – якщо подібна нісенітниця іще раз прозвучить у публічній площині, він подасть на Мошу до суду.

«Ситуація запущена і депутатський корпус це чудово розуміє. Оздоровити газету можна було, звільнивши редактора ще на березневій сесії. До того, як пішов колектив професіоналів, які нині продовжують успішно займатися журналістською діяльністю, — сказав Владислав Луговий. – На жаль, ще тоді Семен Салатенко не виконав своєї обіцянки відсторонити Мошу від роботи, тим більше, було рішення профспілкової організації про недовіру головреду.

І зараз ми бачимо, до чого призвела вседозволеність Моші. Якщо це не зупинити, він звільнить без жодних докорів сумління хоч і п’ять колективів. І це буде особиста відповідальність Семена Салатенка і начальника управління комунальним майном Миколи КОВАЛЕНКА. Дуже шкода, що є депутати, які, незважаючи на публічні декларації, насправді про людей не думають і що газета може просто не дожити до свого 100-річчя».

Замість авторських матеріалів – передруки з інтернету?

Сергій Моша
Сергій Моша залишився практично один

Наразі у штаті «Сумщини» залишились сам Сергій Моша та його заступниця і соратниця з «виживання» працівників Ганна ОЛЕЙНИКОВА. «Я згадую «Сумщину», яку створював колектив, що працював на момент приходу Моші. Це була яскрава, цікава газета, яку справді читала вся область. Тепер, напевне, про ту якість, авторитет можна лише згадувати», — говорить журналістка «Академ-ТВ» Ольга ГОРДУС.

Як повідомила голова Сумського прес-клубу Алла ФЕДОРИНА, за даними моніторингу Інституту демократії імені Пилипа ОРЛИКА, «планка впала», якість газети останнім часом суттєво погіршилася. «Таке враження, що там працюють здебільшого ті чи інші менеджери. Але головна особа у ЗМІ – журналіст і не можна про це забувати!» — підкреслила Алла.

Наразі невідомо, чим закінчиться серіал під умовною назвою «Обласна влада проти журналістів». Хочеться вірити, що не все втрачено і що молодий політик Семен Салатенко не захоче увійти в історію Сумщини, як ворог преси. Справа вже набула всеукраїнського розголосу і чи вартий Сергій Моша того, аби ганьбити всю область – мають вирішити ті, кому довірено захищати не внутрішньопартійні інтереси, а людей.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top