Свобода преси: 114 місце України та глухівський мер як ворог ЗМІ

Всесвітній День свободи преси

Сьогодні – Всесвітній День свободи преси.

За даними міжнародної громадської організації Freedom House, загальний рівень свободи ЗМІ у світі за 2015 рік впав до найнижчого рівня за останні 12 років.

Місцем, де найбільше гинули торік журналісти, є ‪Сирія. Лише 13 відсотків населення світу живуть у країнах, де журналісти можуть працювати вільно. Окупований Росією ‪Крим — одне із найгірших місць для роботи журналістів. Гірше в Узбекистані, Туркменістані, Еритреї і Північній Кореї.

У рейтингу свободи преси Україна розділяє 112-114 місце у світі разом із Нігером і Сьєрра-Леоне — із двохсот країн. До речі, минулого року вона була на 125-126 місці разом із Македонією, отже, за рік піднялася більше, ніж на 10 сходинок – у першу чергу завдяки законодавчим змінам у сфері медіа.

Між тим, у Всесвітній день свободи преси Національна спілка журналістів України оприлюднила прізвища «ворогів реформування преси», а саме посадовців, які протидіють виконанню Закону про роздержавлення.

Серед 13 «ворогів» з усієї України є і представник Сумщини – міський голова Глухова Мішель Терещенко. Нагадаємо, між глухівським мером та місцевою газетою «Народна трибуна» вже тривалий час точиться війна. У хід ідуть взаємні компромати, суди, силові дії і таке подібне.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top