Сумський письменник-гуморист став лауреатом Всеукраїнської премії

Член Національної спілки письменників України Григорій ЄЛІШЕВИЧ із збіркою «Гумористичний літопис» увійшов до трійки переможців-лауреатів Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Степана РУДАНСЬКОГО

«Гумористичний літопис» увібрав у себе кращі гумористичні твори, створені автором більш, ніж за сорок років плідної діяльності на літературній ниві. Побачила світ книга завдяки сприянню Сумської обласної ради.

Перші байки й гуморески написані ще за часів учителювання Григорія Львовича у Великочернеччинській школі, а далі була журналістика, власкорство у відомому далеко за межами України журналі «Перець», громадсько-політична діяльність, підприємництво – і кожен напрямок, кожна сфера життя живила натхненням для створення нових творів.

«Написане у 70-х, 80-х, 90-х роках є актуальним і досі. Відверто кажучи, мене це не дуже тішить», — зауважує сам автор. І справді, минають десятиліття, а дошкульно «оспівані» у його гуморесках політики так само вправно змінюють колір партійних прапорів залежно від кон’юктури та здираються нагору, аби й далі грабувати і без того зубожілий народ.

Втім, як пише Г.Єлішевич, «Наш народ усе сміється марно, Коли треба плакати давно… Тут мені й полегшало: як гарно, Значить, я – з народом заодно!»

Не лише політика надихає сатирика – у книзі є твори на сімейно-побутову, соціальну та безліч інших тем.

Саме цю збірку сумського гумориста і подала Сумська обласна організація НСПУ на конкурс, яким традиційно, упродовж більш, ніж 20 років, перед святкуванням дня народження відомого гумориста Степана Руданського відзначають лауреатів Всеукраїнської літературно-мистецької премії його імені.

Media Sumy
Media Sumy
Информационный портал г.Сумы с обзорами и статьями, которые отображают последние события города, области и Украины в сфере политики, экономики, общества и досуга.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top