Сумський Кадетський корпус не здається без бою

Сумський Кадетський корпус не здається без бою

Дискусія щодо подальшої долі навчально-виховного закладу набирає обертів і все більше переходить у політичну площину.

Про конфліктну ситуацію, яка склалась навколо ліцею з посиленою військовою підготовкою імені І.Г. ХАРИТОНЕНКА, ми вже розповідали більше тут. У той час, як батьки одних ліцеїстів відкрито заявили про фінансові побори і нецільове використання коштів з боку керівництва закладу, інші так само відкрито стали на його захист.

Зрештою у Сумській облраді створили робочу групу, яка має у всьому розібратися. Більше того – справа перебуває і в полі зору військової прокуратури.

Тим часом свою позицію висловили і три народні депутати від Сумщини – Олег МЕДУНИЦЯ, Олександр СУГОНЯКО та Микола ЛАВРИК. Проте не з фінансового, а ідеологічного боку – вони звернулися до прем’єр-міністра України та міністра освіти з пропозицією перейменувати заклад. На думку Олега Медуниці слово «кадетський», яке асоціюється, за його словами, з російськими імперськими традиціями, було б доречно замінити на «гетьманський».

Таке звернення від трьох нардепів викликало неоднозначну оцінку серед сумського політикуму та громадськості. Тим більше, слово «кадет» насправді не має негативного відтінку – вважає депутат Сумської облради, солдат 128-ї окремої піхотної бригади Семен САЛАТЕНКО, який зауважує, що кадетами називали юних солдат із дворянських сімей у Прусії та Франції.

«Якщо ваші патріотичні очі так ріже слово «кадет» — почитайте джерела, чим вам гасконські дворяни чи пруська молодь не вгодила, це ж європейські цінності, за які боремося, хіба ні? – написав Салатенко на своїй сторінці у facebook. – В армії кадровий голод серед офіцерів, просто біда. Для довідки – із понад 500 випускників ліцею 175 пішли воювати за Україну.

Згадайте кадета, який співав гімн України в окупованій мореходці у березні 2014-го. І в тому ж березні кадетський корпус організував перші курси військової підготовки для сумської самооборони Майдану і патріотичної молоді. Для мене, як і багатьох, ці курси стали чи не єдиною військовою підготовкою перед тим, як піти в добробат і на фронт… Розвал системи військової підготовки під час війни – це не прояв патріотизму, а підрив обороноздатності країни!»

Тим часом, керівництво ліцею зібрало у стінах навчального закладу «круглий стіл», аби заручитися підтримкою такої «важкої артилерії», як депутати облради різних скликань. Запросили і Почесного громадянина Сум Анатолія ЄПІФАНОВА.

Гостям, як повідомила мати випускника ліцею і депутат 5-го скликання облради Наталія РОЗТОРГУЄВА, показали музей, фільм про історію Кадетського корпусу, перед ними виступили випускники закладу, батьки ліцеїстів. Начальник ліцею Юрій СВІДЛОВ запевнив присутніх, що і керівництво закладу, і батьківський комітет співпрацюють у правовому полі.

Очікувано учасники «круглого столу» висловились на підтримку Кадетського корпусу. Їх пропозиції щодо його подальшої долі вирішили передати до Сумської облдержадміністрації та обласної ради. А чим завершиться ця справа і якими будуть висновки депутатської групи та правоохоронних органів – побачимо.

Фото Наталії Розторгуєвої

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top