Сумські депутати перемогли мову. Російську

Сумські депутати перемогли мову

Сумська міська рада підтримала рішення про викладання дисциплін у загальноосвітніх школах Сум виключно українською мовою.

Це рішення підтримали всі фракції, крім «Опоблоку» та «Самопомочі».

Про необхідність підтримки української мови у прикордонній області, тим більше, в умовах війни говорили депутати від фракцій «За Україну», «Батьківщина», «Солідарність» і «Свобода».

Суспільну значимість такого кроку підкреслив і присутній на сесії народний депутат України Олег МЕДУНИЦЯ.

Натомість представниця фракції «Самопоміч» Ірина РИБАЛЬЧЕНКО зазначила, що це рішення суперечить чинному законодавству і навіть Конституції України, адже, за її словами, право обрати мову навчання для своїх дітей мають виключно батьки.

Думку про те, що заборона викладати російською принижує національні меншини Сумщини та посилює розкол у суспільстві, висловив і депутат «Опоблоку» Ігор ПЕРЕПЕКА.

Заслухали депутати і присутніх на пленарному засіданні окремих представників громадських організацій, які наполягали на викладанні базових предметів у школах виключно державною мовою.

У свою чергу представниця батьків дітей, які навчаються, зокрема, в Олександрівській гімназії, просила депутатів не приймати неоднозначне рішення без широкого обговорення.

У підсумку «за» проголосувало 25 депутатів Сумської міської ради. Як це рішення буде втілюватись на практиці – побачимо згодом.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top