Сумська облрада виступила за відкриті списки на виборах у парламент

Депутати Сумської обласної ради під час 16 сесії Сумської обласної ради VII скликання, розглянувши пропозиції фракції УКРОПу, схвалили більшістю голосів текст звернення до Верховної Ради України та Президента України щодо термінового прийняття Виборчого кодексу України з відкритими виборчими списками.
«7 листопада цього року Верховна Рада України 226 голосами ухвалила в першому читанні проект нового Виборчого кодексу України. Він покладе початок оновленню системи влади в Україні, припинивши купівлю місць у парламенті», — йдеться у документі.
Як зауважив голова фракції «Українського об’єднання патріотів» у Сумській облраді Владислав Луговий, головна новація кодексу – регіональні відкриті виборчі списки, що дадуть людям змогу самостійно визначати, хто представлятиме їхні інтереси у законодавчому органі, та підвищать відповідальність депутатів перед виборцями.
«Крім того, у Виборчому кодексі України передбачено, що висувати кандидатів на загальнонаціональних виборах можуть лише політичні сили, які мають регіональні організації не менш як у 14 адміністративно-територіальних одиницях. Разом із 4-відсотковим прохідним бар’єром ця норма допоможе очистити політичне поле України від партій-одноденок та піар-проектів. Такий підхід сприятиме розбудові справжніх потужних політсил і відкриє шлях до зміни всієї корупційної системи влади в Україні, яку до кінця не зміг зламати жоден Майдан», — пояснив необхідність якнайшвидшого прийняття Виборчого кодексу колегам-депутатам Владислав Луговий.
Media Sumy
Media Sumy
Информационный портал г.Сумы с обзорами и статьями, которые отображают последние события города, области и Украины в сфере политики, экономики, общества и досуга.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top