Сумщина у рейтингу демократії: як працює Микола Клочко та його команда?

Індексу демократичного розвитку областей

За результатами дослідження «Індексу демократичного розвитку областей» Сумщина «пасе задніх» по найважливіших показниках.

За соціально-економічними досягненнями область опинилася аж на 12 місці, а це головний показник діяльності органів місцевої влади.

Ще гірші оцінки отримали органи правопорядку Сумщини, поліція та прокуратура. Правохоронні органи в області, зазначимо, постійно лихоманить, керівництво (яке погоджує та візує голова ОДА Микола КЛОЧКО) неодноразово змінювалось, мабуть, через нефаховість посадовців.

Наслідки говорять самі за себе – 2,54 (15 місце). Також експерти відзначають низький рівень (2,2) діяльності органів правопорядку, зокрема щодо реагування на злочини та правопорушення, виявлені громадськістю та ЗМІ; низький рівень ефективності боротьби зі злочинністю, розкриття резонансних справ.

Прозорість діяльності поліції, прокуратури та рівень кваліфікації посадовців є недостатніми (2,3). Також в опитуванні йдеться про збереження старих підходів у роботі правоохоронних органів, коли виконання показників важливіше за вирішення реальних проблем.

Микола Клочно не зміг подолати корупційну складову у владних кабінетах (додала «вогню» і резонансна справа керівника-сепаратиста Шосткинської поліції із величезними статками).

Крім того, надзвичайно низько (2,7 балів) оцінили експерти рівень захисту здоров’я населення. А це та сфера, яка має бути пріоритетною для очільника області. Медичні заклади області у жахливому стані, жодних дій у напрямку покращення матеріально-технічного стану лікарень влада не робить.

За оцінкою місцевих експертів, результати дослідження фактично відображають стан справ в області. Ті сфери, де влада Сумщини не провела свої «реформи» та ще не встигла призначити свої кадри, працюють стабільно, а у тих галузях, де кадрові рішення зробив Клочко та його команда – повний провал.

Для довідки. Комплексне дослідження та створення загальнонаціонального рейтингу демократичного розвитку областей України було здійснене у рамках проекту «Сприяння реформам та розвиток підзвітності в регіонах України», реалізованого ГО «Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень» (місто Чернігів) у співпраці з Асоціацією регіональних аналітичних центрів за підтримки National Endowment for Democracy (NED). Дослідження проводилося протягом листопада 2016 року – січня 2017 року в 24-х областях України за виключенням тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим, Донецької та Луганської областей.

Микола ТЕРНІВСЬКИЙ

І.С. Політика

Media Sumy
Media Sumy
Информационный портал г.Сумы с обзорами и статьями, которые отображают последние события города, области и Украины в сфере политики, экономики, общества и досуга.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top