Сумщина відзначає День Науки

Поки погода поступово налаштовується на літню, Сумщина відзначає День Науки. Свято супроводжується однойменним Фестивалем, на якому кращі уми області представляють свої творіння.
На відміну від традиційних заходів, на яких імениті вчені подають приклад підростаючому поколінню, тут провідну роль займає саме молодь. Представники провідних університетів Сумщини представляють на суд глядачів свої наукові розробки. Як заявляють самі винахідники, основний упор в ході роботи робився на екологічно чисту сировину. Адже проблема 21 століття криється в тому, що ми неймовірно сильно забруднили нашу планету. Ще пара століть і станеться екологічна катастрофа. Для того, щоб цього уникнути, необхідно зробити упор на альтернативні джерела енергії.


Саме тому біля стенду з моделлю сонячної панелі, яку представив один з провідних університетів Сумщини, сьогодні зібралося так багато відвідувачів. Автори винаходу не встигають відповідати на питання зацікавлених осіб. На їхню думку, сьогодні на альтернативні джерела енергії намагаються перейти навіть ті країни, які їх раніше відкидали. Молоді вчені заявляють, що щиро вірять в те, що Україна теж скоро перейде на екологічно чисті та відновлювальні сонячні панелі. Більш того, наша країна зможе сама виробляти їх. І хто знає, може в майбутньому зможе навіть продавати продукцію сусіднім країнам.
На окрему увагу заслуговують учасники Фестивалю з Малої академії наук. Талановиті діти з захватом демонструють дорослим свої винаходи, розповідаючи як працює той чи інший механізм. І, дивлячись на палаючі очі молодих вчених, розумієш, що поважний вік не гарантує великих відкриттів. Іноді найяскравіші відкриття робляться в молодому віці. Тому так важливо уважно прислухатися до бажань і талантам своїх дітей.

«Головне, щоб науковий потенціал Сумщини знайшов своє втілення. Ми бачимо, що він є, починаючи з дітей і закінчуючи університетами. І те, що вони розробляють, має йти на користь країні. Наші підприємства вже цікавляться інноваційними розробками і готові їх впроваджувати. Але є такі розробки, які потребують досить серйозного фінансування. Тому бізнесу потрібно створити умови для того, щоб від залучення інновацій вони мали зиск не лише у далекій перспективі, а й зараз. Ця задача має вирішуватись спільними зусиллями. Сумська наука цікава для світу і те, що залежить від обласної влади, ми, безумно, робимо і робитимемо далі», – звернувся до присутніх під час урочистостей голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО.

Зі словами привітань виступив і заступник очільника області Микола ПОДОПРИГОРА. Він акцентував, що науковці Сумщини роблять не тільки досліди і нові відкриття, але й виховують собі гідну заміну.

А отримати світу Нобелевського лауреата з Сумщини, який, ймовірно, стане першим з України, побажала директор Департаменту освіти і науки Вікторія ГРОБОВА.

Посадовці вручили кращим науковцям Сумщини почесні грамоти голови облдержадміністрації, нагрудні знаки, подяки і грамоти Міністерства освіти і науки.

Фото: http://sm.gov.ua/

Media Sumy
Media Sumy
Информационный портал г.Сумы с обзорами и статьями, которые отображают последние события города, области и Украины в сфере политики, экономики, общества и досуга.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top