Сумщина відмовилися від «Вчасної допомоги»

Сумщина відмовилися від «Вчасної допомоги»

Безкоштовний пілотний проект від держави виявився області не по кишені.

Нагадаємо, що кілька місяців тому Міністерство охорони здоров’я запропонувало Сумщині замість Дніпропетровщині взяти участь у державній програмі з диспетчеризації екстреної медичної допомоги «Вчасна допомога». Обіцяли, що за кошти державного бюджету укомплектують сумську диспетчерську необхідним дороговартісним обладнанням.

Щоправда, потім на область чекала купа сюрпризів. В першу чергу, фінансових. За встановлення обладнання та програмного забезпечення компанія, яка ще у 2012 році виграла тендер на реалізацію державного проекту, запросила у сумчан… 16 мільйонів гривень. І це при тому, що саме обладнання обійшлося державі у 10 мільйонів гривень.

Таких коштів в області, звісно, немає. Тим більше, що наприкінці минулого року вона витратилася на реконструкцію приміщення обласного центру екстреної медичної допомоги. Депутати обласної ради виділили на це 15 мільйонів гривень. Зазначимо, що капітального ремонту зазначала і сама диспетчерська. Були проведені всі підготовчі роботи для встановлення самого обладнання: підключені комунікації, заведено оптоволокно тощо.

Сумщинавідмовилася від державної «Вчасної допомоги» і почала шукати інші варіанти.За словами начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Сергій Бутенка, було опрацьовано досвід трьох областей, де вже функціонують єдині диспетчерські центри — Харкова, Херсона та Дніпропетровська. Також вивчила цінові пропозиції постачальників обладнання. Вартість проекту для нашої області коливалася від 6 до 16 мільйонів гривень. Обрали Дніпропетровський варіант, який обійдеться нам у 6 мільйонів гривень.

«Пропозиція дніпропетровських представників дешевша через те, що задіяно обладнання вітчизняного товаровиробника, — пояснював Сергій Бутенко. – Але воно нічим не гірше за імпортне».

Щоправда, наразі Сумщина і цих 6 мільйонів немає.Тож посадовці пішли по сільським, селищним головам із пропозицію приєднатися до проекту і частково його профінансувати. Акумулювати вже вдалося 1,730 млн грн. На найближчій сесії облради ці кошти буде спрямовано на потреби диспетчерської. Процес триває і надалі. Чимало місцевих громад обіцяють дати гроші за підсумками першого півріччя. Начальник управління впевнений, що їм вдасться зібрати необхідну суму і запустити регіональну оперативно-диспетчерську службу з використанням сучасних GPS-технологій.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top