Солдат Джейн із Глухова: безробітна журналістка пішла до війська

Світлана ХАЛІМОНЕНКО

Екс-редактор глухівської газети «Народна трибуна» Світлана ХАЛІМОНЕНКО пішла служити в армію за контрактом на три роки.

Рік Світлана боролася за права свого колективу після того, як «Народна трибуна» була ліквідована рішенням Глухівської міської ради. Безкінечні суди, звернення до правоохоронців та органів влади, аж до Президента…

Як розповіла Світлана Халімоненко в інтерв’ю газеті «Неделя», після звільнення їй та її колегам довелося несолодко – у Глухові, після конфлікту з владою, знайти роботу було складно, на облік у Центрі зайнятості також стати не було можливості, через проблеми з документами.

Сталось так, що молода жінка, будучи волонтером однієї військової частини, якось почула, що йде набір контрактників. «Наважилась буквально за пару днів, — розповідає Світлана. – Підписала контракт на три роки. У документі ми власноруч дописали, що готові не менше року прослужити у зоні АТО».

Далі було два місяці навчально-тренувального центру у Полтаві, справжня «школа виживання».

«Казарменний режим, ранні підйоми, добові наряди, відсутність гарячої води, каша тричі на день, шикування… Незабутніми стали два тижні на полігоні, куди ми йшли пішки 14 кілометрів, по дощу. Там щодня ходили на стрільбище і тактичні заняття, при цьому носили на собі більше двадцяти кілограмів – форма, бронежилет, каска, автомат, плащ-палатка. Берці розтирали ноги до крові»», — пригадує журналістка.

Зголом Світлана звикла до труднощів військової служби, та й спортивна підготовка виручала. Після «учебки» була військова частина, теоретичні заняття. Зараз жінка несе службу у 16-му окремому мотопіхотному батальйоні Глухова. Жартує, що тепер одвічна жіноча проблема, — що одягати, — її не турбує. Заробітна плата контрактника від семи тисяч гривень.

Журналістику Світлана Халімоненко залишати не збирається та й боротьбу за газету і права співробітників, за її словами, ще не завершено. Каже – пережила не лише матеріальні труднощі, а й величезний моральний тиск. «Люди, наближені до мера, говорили на мене всяке – шпигунка, диверсантка, сепаратистка. А я стала просто солдатом», — говорить Світлана.

Media Sumy
Media Sumy
Информационный портал г.Сумы с обзорами и статьями, которые отображают последние события города, области и Украины в сфере политики, экономики, общества и досуга.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top