Селяни Сумщини виявилися «твердим горішком» для влади

Аграрії Сумської області та всієї країни вибороли першу тактичну перемогу. Умова негайного запровадження земельного ринку виключена з Меморандуму між Україною та Міжнародним валютним фондом.

Винесення питання про продаж землі сільськогосподарського призначення у публічну площину, рішучість та послідовність дій аграріїв, низка зустрічей керівництва Аграрної партії за кордоном із земельних питань, вміння об’єднати людей навколо спільної та суспільно важливої ідеї – все це стало запорукою успіху.

«Сільгоспвиробники, фермери, власники особистих селянських господарств, представники громадських організацій і, звичайно, наші партійці, завдяки своїй конструктивній позиції, силі, єдності змогли досягти позитивного результату, — говорить керівник Сумської обласної організації АПУ Сергій КАРПЕНКО. – Резонанс всеукраїнської акції «Не дамо вкрасти землю!» був надзвичайно потужним.

Ключову роль зіграв той факт, що було зібрано понад три мільйони підписів проти поспішного запровадження земельного ринку, а сьомого червня багатотисячний мітинг біля стін Верховної Ради сколихнув всю Україну.

Наразі тактичної перемоги досягнуто, проте наша позиція конструктивна, ми не лише «проти» розпродажу землі та «тіньових» корупційних схем у цьому процесі, а перш за все «за» повноцінну і комплексну земельну реформу».

Запропонована АПУ Програма розвитку земельних відносин, що розроблялась та обговорювалась за участі науковців, фермерів, виробників, представників місцевих громад, розрахована на період до 2025 року. Вона передбачає, зокрема, прозорі «правила гри» для сільськогосподарських виробників та орендарів землі, реформування системи управління земельними ресурсами та інше.

«Земельне законодавство України необхідно гармонізувати із законодаством ЄС. Держгеокадастр, як вкрай корупційний орган – ліквідувати, а його функції передати органам виконавчої влади та місцевого самоврядування. Землями за межами населених пунктів мають розпоряджатися територіальні громади.

Та головне – незаперечне право і фінансові можливості купівлі землі мають належати тим, хто на ній працює, хто її ефективно використовує! Ми не допустимо, аби головним національним багатством розпоряджалася купка олігархів та грошовиті іноземці, а український фермер, виробник, селянин був «викинутий із гри». Ми за реформу в інтересах українського народу!» — підкреслив Сергій Карпенко.

«Спекулювати на земельній темі не дозволимо!»

Яким має бути цивілізований ринок землі? Які кроки земельної реформи потрібно запроваджувати першочергово? Кому вигідно посварити аграріїв із сільською інтелігенцією?

Ці та інші теми обговорили представники влади, громадськості, сільгоспвиробники, фермери за «круглим столом» у Сумському національному аграрному університеті, організованим Аграрним союзом України та Спілкою агропідприємств Сумщини.

Як зауважив голова АСУ Геннадій НОВІКОВ, важливо, що тема земельної реформи об’єднала і політиків, і громадськість,адже без узгоджених дій успіху не досягти.

«Разом, таким собі міцним аграрним молотом, можна із серпом, ми зможемо відстояти економічні, а вони перекликаються і з політичними, інтереси українців. Ми вже побачили, що з нами рахуються. Після кроку МВФ – м’яч на полі українського уряду», — зазначив керівник Аграрного союзу.

Дискусія у стінах СНАУ була досить гострою та цікавою – тут зібралися люди, яким не байдужа доля не лише української землі, а й майбутнє самої України.

«Нині у земельних питаннях накопичилося чимало проблем. Так, у нашому селі люди написали більше тридцяти заяв на отримання землі під ведення особистого селянського господарства, а справа досі не зрушилася з місця через блокування з боку Держгеокадастру.

Цілком підтримую Аграрну партію у її намірах передати право розпоряджатися землею місцевим громадам!» (Юрій КОРОТКИЙ, староста села Кулішівка Недригайлівської об’єднаної територіальної громади).

«Ми бачимо намагання з боку влади влаштувати земельні оборудки і це в той час, коли в Україні точиться війна, а в нашому Роменському районі людям відрізали газ. З усіх боків чути брехню, мовляв, продамо землю, тоді заживемо. Але під Верховною Радою можновладці побачили нашу силу і почули голос народу.

Треба думати не про розпродаж землі, а про її ефективне використання, про відродження наших сільських територій. А не влаштовувати геноцид із так званим «об’єднанням ОТГ» (Михайло ШЕВЧЕНКО, голова фермерського господарства, Роменський район).

«Спекуляції та цинізм на земельних питаннях просто зашкалюють. Нас, сільгоспвиробників та сільську інтелігенцію хочуть зіштовхнути лобами, бо ж вчителям розповідають – якщо не продамо землю, не отримаєте зарплати. Лякають людей відключенням газу, чим завгодно, аби лише досягти своєї мети і збагатитися на тому, що належить народу. Але хай знають – мовчати не будемо!» (Микола ЗИМОГЛЯД, СТОВ імені Шевченка, Лебединський район).

За підсумками зустрічі учасники круглого столу прийняли резолюцію. Після першої перемоги, досягнутої у перемовинах із МВФ, аграрії не збираються «спочивати на лаврах». Навпаки – вони гуртуються, концентрують наукові, організаційні та інші ресурси, аби запровадити повноцінну земельну реформу в інтересах українців.

Фото: media.sumy.ua.

І.С.

 

 

Media Sumy
Media Sumy
Информационный портал г.Сумы с обзорами и статьями, которые отображают последние события города, области и Украины в сфере политики, экономики, общества и досуга.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top