«Ромео за викликом» на сцені «Щепки»

Ромео за викликом

Лірична комедія «Ромео за викликом» стала фіналом 83-го театрального сезону в Сумському обласному академічному театрі драми та музичної комедії ім. М. Щепкіна.

Навіть якщо жінкам далеко за 18, і листоноша, замість листів від коханих, приносить їм пенсію, хто сказав, що і в такому віці серце не хоче битися швидше від кохання, а душа не поривається літати…

Героїні вистави «Ромео за викликом» – колишня прима театру Анастасія та її сестра Мальвіна звертаються до шлюбного агентства. Кожна з них мріє бути щасливою, хоча обидві вони такі різні. Анастасія (Народна артистка України Євгенія СЕРЕБРЯКОВА) живе світом театру, Мальвіна (актриса Наталія ДЕХТА ) – реальністю. Анастасія розмовляє з портретом Ларіка (коханого, який давно її покинув), Мальвіна ж любить поговорити з… водопровідним краном.

13663469_1083660111709322_595631498_oНа замовлення сестер відгукуються три «женихи» – сантехнік напідпитку, умовно засуджений «хімік» та одружений холостяк, який хоче через аферу знайти квартиру для власних дітей. Четвертим приходить і сам агент – своєрідна сучасна сваха, любитель грошей.

Герої влаштовують застілля, читають Шекспіра, міряють «жилплощу»… Їх іронічність і дотепність тісно переплітаються з пронизливим бажанням бути щасливими, а почуття самотності приховується за веселим жартом.

У комедійних сценах і діалогах глядач бачить інший сюжет – філософський. Його вдало показав за допомогою декорацій у вигляді старих портретів, «шекспірівських» костюмів та проникливих монологів режисер-постановник вистави Антон МЕЖЕНІН.

«Є стара китайська легенда про однокрилого птаха Бізі. Для того, щоб мати два крила і злетіти, він повинен був знайти свою другу половинку, – розповідає героїня Євгенії Серерякової. –Але птах був сліпим і лише раз на 100 років він міг бачити. І за один день він повинен був знайти у величезному світі цю половинку. Може, ми живемо як ті птахи: бездіяльні, сліпі… Але нам також необхідне щастя, щоб відчути повноту життя, щоб полетіти..»

Отакою-от зовсім не комедійною комедією «щепкінці» завершили черговий театральний сезон. Уже восени театр відкриє свої куліси, щоб показати сумській публіці мюзикл. Про це журналістам на прес-конференції розповів директор театру, заслужений діяч мистецтв Микола ЮДІН.

 

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top