«Радикальні» розбірки у Спілці журналістів Сумщини: ФОТОРЕПОРТАЖ

Національної спілки журналістів

На звітно-виборній конференції обласної організації Національної спілки журналістів кипіли неабиякі пристрасті. Зрештою, запланований захід вдалося провести, але тепер діяльність творчого осередку потрапила до поля зору поліції.

Для «непосвячених» у деякі підкилимні ігри запланована конференція ніяких особливих сюрпризів не обіцяла. Звіт, обговорення, вибори – процедура цілком звична. Втім, вже до початку заходу просто у коридорі розпочалось скандальне з’ясування стосунків між колишнім головним редактором газети «Сумщина», власкором УНІАН Віталієм КОХАНОМ та нинішнім головредом (до речі, він устиг побувати і колишнім) Сергієм МОШЕЮ.

Наталія Калініченко та Віктор Бойко
Наталія Калініченко та Віктор Бойко

Подальші події показали, що між ними не лише особиста неприязнь, ці двоє журналістів перебувають на різному боці «барикад» і в конфліктній ситуації навколо обласної Спілки.

Отже, вже на початку атмосфера у залі, де зібралися делегати конференції, члени НСЖУ (серед яких і автор цих рядків), ветерани, представники громадськості, панувала досить нервозна. Щонайперше член правління обласної організації, депутат обласної ради та головна редакторка газети «Білопільщина» Наталія КАЛІНІЧЕНКО заявила про нелегітимність конференції.

За її словами, протокол правління з рішенням про скликання конференції сфальсифіковано, бо правління не збиралося. Крім того, у багатьох делегатів, які приїхали з різних районів області, відсутні на руках протоколи зборів місцевих організацій, які їх і висунули делегатами.

У свою чергу багаторічний голова обласної організації НСЖУ Віктор БОЙКО зазначив, що діяти по «букві закону» і збирати членів правління, багатьом з яких треба їхати здалеку, не завжди можливо. Але він з кожним поспілкувався і узгодив всі моменти.

Більш того – пан Бойко заявив, що Наталія Калініченко прямо вимагає від нього залишити посаду, поступившись «кріслом» їй, а на нього особисто та редакторів комунальних ЗМІ чиниться безпрецедентний тиск з боку органів влади. «Ні купити, ні залякати мене не можна. Я вже ляканий», — сказав він.

До речі, на зібранні була присутня і заступниця голови обласної ради Тетяна ГОЛОВКО. Вона зауважила, що якщо ні сесія, ні будь-яка комісія облради не збирається і не вирішує питання заочно, тим більше журналісти, будучи «прожекторами правди», мають поважати закон.

Цікаво, що і Тетяна Головко, і Наталія Калініченко, і присутній на заході активіст Спартак СЕРГІЄНКО, поведінка якого межувала з відвертим хамством – представники однієї, Радикальної партії ЛЯШКА. То ж чи є у цій ситуації політична складова – хай читач вирішить сам. У цій групі підтримки прогнозовано опинився і Сергій Моша, який продовжував у залі свої словесні баталії з Віталієм Коханом (останній підтримував Віктора Бойка).

Тетяна Головко, Сергій Моша, Спартак Сергієнко
Тетяна Головко, Сергій Моша, Спартак Сергієнко

Зрештою, присутні таки змусили «радикальну» трійку разом із Мошею відступити. Люди були обурені втручанням в роботу творчого осередку, тим більше, Спартак Сергієнко прямо з робочого столу голови схопив документи і втік. Але навіть після цього більшість членів правління проголосували за проведення конференції і захід відбувся.

Делегати (присутні були 35 із 39) заслухали звіт Віктора Бойка, голови ревізійної комісії Василя ВОВЧАНЕЦЬКОГО та прийняли ці звіти до відома. Роботу обласної організації НСЖУ оцінили як задовільну. Кандидатів на голову обласної спілки, як і очікувалось, було двоє – Наталія Калініченко та Віктор Бойко. За Калініченко проголосували троє делегатів, за Бойка – 24. Тож його і привітали з переобранням.

Наразі ця історія ще на завершена. Наталія Калініченко подала заяву про підробку документів до прокуратури та заяву до поліції щодо сьогоднішньої конференції. Тож далі буде.

Фото автора

Національної спілки журналістів

Голова Конгресу української інтелігенції Віктор Казбан на конференції
Голова Конгресу української інтелігенції Віктор Казбан на конференції

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top