Прокуратура впритул зайнялася Сумською міською радою

Прокуратура Сум

Через невиконання судового рішення та звільнення працівників Департаменту містобудування та земельних відносин міськради прокуратура розпочала кримінальне провадження.

До прокуратури Сумської області сьогодні, 10 травня 2016 року, із заявою про злочин звернулась Незалежна профспілкова організація департаменту містобудування Сумської міської ради. У заяві зазначено, що 27.01.2016 міськрада прийняла рішення, згідно якого Департамент містобудування та земельних відносин СМР підлягає ліквідації. У свою чергу Департамент звернувся до суду з адміністративним позовом про визнання вказаного рішення незаконним та його скасування. Наприкінці травня своєю Ухвалою Сумський районний суду зупинив дію рішення міської ради щодо ліквідації Департаменту. Однак, не зважаючи на це, працівників департаменту включно з його директором було звільнено.

Прокуратура Сум 1

Слідчим відділом прокуратури Сумської області заяву профспілки внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками в діях посадових осіб Сумської міської ради кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 172 (грубе порушення законодавства про працю, вчинене повторно) та ч. 3 ст. 382 (невиконання судового рішення, вчинені службовою особою, яка займає відповідальне чи особливо відповідальне становище) КК України. За вказаними фактами розпочато досудове розслідування.

Попри втручання правоохоронних органів ситуація навколо Департаменту загострюється. «Заступник сумського міського голови міста Суми Володимир Войтенко, знехтувавши рішенням суду, грубо і цинічно втручається в роботу Департаменту містобудування і земельних відносин, забарикадувавшись разом з охоронцями в приміщенні, незаконно не допускає працівників установи до робочих місць. На підставі чого відбувається подібне свавілля трудовий колектив не повідомляють. Чинній міській владі плювати на закон?», — пише в соціальній мережі Facebook громадський активіст, учасник АТО Микола Сурженко.

prokuratura-sum-2

Тим часом, міський голова Олександр Лисенко сьогодні під час апаратної наради повідомив про зміни у структурі апарату та виконавчих органів Сумської міської ради, їх загальної штатної чисельності. У відповідності до них з 5 травня в Сумах немає Департаменту містобудування і земельних відносин. Натомість є управління архітектури та містобудування із новим керівником і, вочевидь, новими співробітниками.

Це не одна справа в якій прокуратура побачила порушення закону з боку міської влади і її посадових осіб. «Сумською місцевою прокуратурою у порядку ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції» до Сумської міської ради скеровано подання щодо необхідності проведення службового розслідування за фактом порушення вимог фінансового контролю посадовими особами Сумської міської ради, а за наявності підстав – вжити відповідних заходів реагування, — повідомив прокурор прокуратури з питань організації у сфері запобігання та протидії корупції Віталій Довгаль. — Встановлено, що вказані посадові особи, будучи суб’єктом відповідальності за скоєння корупційних правопорушень та правопорушень, пов’язаних із корупцією, порушили вимоги фінансового контролю, передбачені ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції». Зокрема, внесли недостовірні дані в декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру.

За інформацією прес-служби Сумської обласної прокуратури.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top