«Продаж землі – остання сходинка у приниженні українців»

Не дамо вкрасти землю

Аграрна партія розпочала Всеукраїнський збір підписів «Не дамо вкрасти землю!». Стартував збір підписів і на Сумщині.

Загроза того, що українська земля найближчим часом піде з молотка, останнім часом стала цілком реальною. Про необхідність ухвалити закон про обіг земель вже у травні і розпочати її продаж із 2018-го року йдеться у нещодавно підписаному з МВФ Меморандумі.

Крім того, на розгляді Конституційного Суду України перебуває подання народних депутатів від пропрезидентської сили БПП щодо визнання неконституційним мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення.

Риболовля у мутній воді

«Питання земельних відносин у державі абсолютно неврегульовані, — вважає голова Сумської обласної організації АПУ Сергій КАРПЕНКО. – Не проведено інвентаризацію земель, процвітає корупція й рейдерство.

Очевидно, що аграрії, які працюють на землі, у більшості своїй не зможуть її купити через брак коштів, відтак, головне національне багатство опиниться у руках олігархів та іноземних компаній. Які зацікавлені просто використати землю і, звісно, про соціально відповідальний агробізнес тут уже не йдеться. Крім того, продаж землі «потягне» за собою інфляцію, загрозу продовольчій безпеці та безліч інших проблем».

«Закон готується у практично закритому режимі, без широкого фахового обговорення. До такого поспішного кроку Україна не готова ні в організаційному, ні в правовому, ні в економічному сенсі. Це може призвести до непоправних наслідків. Насправді продаж землі – остання сходинка у приниженні нас, українців!» — підкреслює керівник проектів і програм центрального апарату Аграрної партії України Оксана МУСІЄНКО.

Намаганням «зловити рибку у мутній воді» вважає процеси навколо продажу землі голова Асоціації «Спілка аграрних підприємств Сумської області» Олексій КАРТАВИЙ. За його словами, у цьому питанні необхідна широка роз’яснювальна робота і, перш за все, час. «Експерти вважають, що для запровадження ринку землі Україні потрібно два-три роки, а ті, хто при владі, відводять на це два-три місяці. Цим людям байдуже, що буде із селом, з Україною», — говорить він.

Селян викидають на узбіччя

Михайло МАХІТКА – голова Сумської обласної Асоціації фермерів. 230 гектарів землі він обробляє, не залучаючи найманих працівників, разом зі своєю родиною. Мати землю не в оренді, а у власності – його мрія. Та разом із тим, він стверджує – запровадження ринку землі не на часі, для цього потрібно щонайменше п’ять, а то й десять років. Пріоритетом для держави, на його переконання, має стати підтримка і розвиток дрібного сімейного агробізнесу, відродження селянства.

Є проблема і з тією землею, що перебуває у державній та комунальній власності. «Люди, які працюють на ній поколіннями, сподіваються, що із часом ці ділянки стануть їхніми. Натомість земля піде з молотка, а працівники будуть просто викинуті із цього процесу. І що далі – нам, як циганам, сісти на кибитку та й поїхати шукати кращої долі?» — говорить директор ДП «Дослідне господарство Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України» Віктор КАБАНЕЦЬ.

Наразі збір підписів на Сумщині стартував. До кінця травня планується зібрати три мільйони підписів, які Аграрна партія принесе під Верховну Раду. Аграрії налаштовані рішуче – влада має почути голос народу.

І.С. Політика

Media Sumy
Media Sumy
Информационный портал г.Сумы с обзорами и статьями, которые отображают последние события города, области и Украины в сфере политики, экономики, общества и досуга.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top