Правоохоронці розслідують обставини привласнення понад тисячі гектарів землі в Лебединському районі

Це стало відомо з відповіді обласного прокурора на депутатський запит голови фракції УКРОПу в Сумській облраді Владислава Лугового щодо земельної оборудки у с. Патріотівка Лебединського району.

В офіційній відповіді прокуратури Сумської області зазначено, що Лебединським ВП ГУНП в Сумській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом незаконного, шляхом підробки документів, отримання посадовими особами ТОВ «Квант Інвест 2015» у постійне користування земельної ділянки площею 1276,2806 га, розташованої на території Ворожбянської сільської ради Лебединського району, внаслідок чого завдано шкоди державним інтересам.

За твердженням прокурора області Віталія Матвійчука, у вказаному провадженні проводяться слідчі дії, вживаються заходи до всебічного встановлення всіх обставин кримінального правопорушення. Крім цього, перебіг розслідування контролює Генеральна прокуратура, про що очільника УКРОПу Сумщини повідомив начальник наглядового відділу управління наглядової діяльності ГПУ В. Атаманенко.

Нагадаємо, у листопаді цього року під час оголошення депутатського запиту на сесії Сумської облради голова фракції «Українського об’єднання патріотів» Владислав Луговий повідомив, що до нього звернувся голова Ворожбянської сільської ради Сергій Бойко, який повідомив про незаконне виведення з державної власності земельної ділянки сільськогосподарського призначення.

«2016 року внаслідок злочинної змови між начальником управління Держгеокадастру Сумської області Наталії Усик, судді Господарського суду Сумської області та керівництва ТОВ «Квант інвест 2015» завдано збитків державі в особливо великих розмірах», — йшлося у депутатському запиті Владислава Лугового.

Він підкреслює: стаття 92-га Земельного кодексу України визначає вичерпний перелік суб’єктів, які можуть набувати право постійного користування земельними ділянками державної чи комунальної форми власності. «Але суб’єкт приватного права, яким є ТОВ «Квант інвест 2015», не є таким у розумінні відповідної норми Земельного кодексу. Однак суддя Господарського суду, попередньо домовившись з начальником обласного управління Держгеокадастру про те, що його рішення не буде оскаржене в апеляційному та касаційному порядку, виніс рішення від 18.04.106 р. по справі №920/369/16, відповідно до якого визнається право постійного користування земельною ділянкою, а пані Усик не подала апеляцію. Тож рішення вступило у силу. Через це бюджету Ворожбянської сільради нанесено збитків на суму понад один мільйон гривень», — говорить укропівець.

Media Sumy
Media Sumy
Информационный портал г.Сумы с обзорами и статьями, которые отображают последние события города, области и Украины в сфере политики, экономики, общества и досуга.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top