Поки топчемося на місці – втрачаємо фінансовий ресурс

фінансовий ресурс

На Сумщині реформа децентралізації влади просувається надто повільно. Наразі в області створена лише одна, Березівська об’єднана територіальна громада у Глухівському районі. Досвід успішних громад вивчали сумчани на конференції «Сільські території в умовах децентралізації: стан, можливості, виклики», що відбулась у Києві.

 Чим більше територій громада об’єднає навколо себе, тим більшу фінансову підтримку отримає від держави. Відновлення української економіки має розпочатися саме з цих 169 громад, які вже взяли на себе відповідальність і рухаються вперед – на цьому зробив акцент у своєму виступі під час конференції віце-прем’єр-міністр України – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко.

Також він повідомив, що сьогодні в порядку денному Верховної Ради стоїть законопроект№4355 про передачу повноважень громадам розпоряджатися землями державного значення за межами населених пунктів. «Це дуже важливий інструмент для того, щоб розвивати території, залучати інвестиції і можливість громади управляти цим процесом на своїй землі», — сказав Геннадій Зубко.

На Сумщині наразі створена лише одна Березівська об’єднана територіальна громада у Глухівському районі. У цьому році, як запевняють у Сумській облдержадміністрації, вона отримає фінансування з бюджетів усіх рівнів до 30 мільйонів гривень, а також, безкоштовно, шкільний автобус. Проте, попри всі переваги, інші реформуватися не поспішають.

«Поки ми топчемося на місці, втрачаємо фінансовий ресурс, — говорить заступник голови Сумської облдержадміністрації Іван Боршош, який взяв участь у конференції. – Почасти процес блокують самі сільські голови, які бояться втратити крісло і непогану зарплату. Думаю, треба просто посилювати інформаційну роботу, спілкуватися не лише з чиновниками у районі, а їхати у села. Люди елементарно не знають про переваги децентралізації. На конференції ми почули про досвід успішних громад, тож є у кого вчитися».

Також взяв участь у заході керівник Центру розвитку сільських територій Сумського національного аграрного університету Олександр Маслак. За його словами, важливо не просто підготувати громади до об’єднання, а й допомогти селянам знайти «точки зросту», аби територія ефективно розвивалась у нових умовах.

Суми-Київ

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top