Податок на транспорт

Податок на транспорт

Власникам «елітних» автівок податкова розішле «листи щастя». До 1 липня водії отримають повідомлення – рішення про сплату транспортного податку.

У Головному управлінні ДФС у Сумській області роз’яснюють, що розраховуватимуть суму податку контролюючі органом за місцем реєстрації платника податку. Повідомлення-рішення про сплату та відповідні платіжні реквізити надсилатимууться платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року. Якщо особа володіє кількома дорогими автівками, то повідомлення отримуватиме на кожну з них окремо

Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль. Оподатковуватимуться легкові автомобілі, яким не більше п’яти років, а їхсередньоринкова вартість становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня. Це 1033 500 гривень.

Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного розвитку, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, виходячи з марки, моделі, року випуску, типу двигуна, об’єму циліндрів двигуна, типу коробки переключення передач, пробігу легкового автомобіля.

Наразі в Україні військовим збором та податком на доходи фізичних осібоподатковується дохід від продажу вантажівки. Головному управлінні ДФС у Сумській області нагадує, що у разі продажу фізичною особою вантажного автомобіля підприємству, така юридична особа зобов’язана при нарахуванні (виплаті) доходу виконати функції податкового агента, зокрема, нарахувати, утримати та сплатити до бюджету податок на доходи фізичних осіб та військовий збір.Дохід оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5% бази оподаткування, а від продажу об’єкта рухомого майна (крім легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів) визначається виходячи з ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості цього об’єкта, визначеної законом. Крім того, дохід від продажу вантажного автомобіля, є об’єктом оподаткування військовим збором за ставкою 1,5%.

Media Sumy
Media Sumy
Информационный портал г.Сумы с обзорами и статьями, которые отображают последние события города, области и Украины в сфере политики, экономики, общества и досуга.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top