Влада Сумщини дала чіткий сигнал антисемітам

пам’ять жертв Голокосту

Сьогодні, 27 січня Сумщина, разом зі всією Україною, міжнародною спільнотою вшановує пам’ять жертв Голокосту. Цього дня у хвилині мовчання перед трагедією єврейського народу схиляє голову весь світ.

«Голокост – одна із наймасштабніших трагедій в історії земної цивілізації, жахливий нацистський злочин, породжений культивуванням антилюдської ідеології… Це наш спільний біль. Він щемить у серцях українців», — такими словами звернувся до народу Президент України Петро ПОРОШЕНКО.

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту (з грецької перекладається як «всеспалення») встановлений Рішенням Генеральної Асамблеї ООН 1 листопада 2005 року. Ініціаторами прийняття документу виступили Ізраїль, Україна, Канада, Австралія, США – всього близько ста держав. Дата 27 січня була обрана тому, що в цей день радянські війська звільнили концтабір Аушвіц-Біркенау неподалік польського Освєнциму.

Офіційно визнано, що до 6 мільйонів євреїв було вбито протягом Голокосту, з них від 2,2 до 2,5 мільйона — на території колишнього Радянського Союзу, значною мірою в Україні.

Заходи вшанування пам’яті жертв Голокосту об’єднали багатьох людей, серед яких представники єврейської громади, органів влади та місцевого самоврядування, політичної та бізнес-еліти, духовенства і просто небайдужі до цієї трагедії люди, які прагнуть миру і взаєморозуміння між народами.

З нагоди скорботного дня у Сумському обласному краєзнавчому музеї відбулась година пам’яті, відвідувачі якої переглянули фрагмент документального фільму про Освєнцим, копії документів Державного архіву області, що відображають знищення євреїв під час нацистської окупації Сумщини.

Головні заходи відбулись, традиційно, біля пам’ятного знаку замученим та розстріляним у лютому 1942 року євреям на Центральному кладовищі.

Вшанувати їх пам’ять прийшло немало сумчан, серед яких представники єврейської громади та Сумського благодійного фонду Хесед Хаїм, голова Сумської облдержадміністрації Микола КЛОЧКО, заступник голови Сумської облради Анатолій РІЧКАЛЬ, міський голова Сум Олександр ЛИСЕНКО, начальник Головного управління Національної поліції Сумщини Микола ЛУШПІЄНКО та інші посадовці.

Головний раввин області Ехіел ЛЕВИТАНСЬКИ звершив молитву. Вона звучала на івриті, але у цю мить присутні долучилися до молитви на тій мові, якою спілкуються, аби попросити Бога про мир, який так потрібен усім, аби подібна трагедія ніколи не повторилася.

Керівники області й міста виступили з короткими і зворушливими промовами, після відбулось покладання квітів, — це вже за українською традицією, адже зазвичай на єврейські могили в знак пошани кладуть каміння.

Світла й тиха скорбота цього дня була затьмарена неприємним фактом. У старій частині кладовища, де розташовано багато єврейських поховань, на одній з могил вандали намалювали червоною фарбою свастику.

На жаль, останнім часом антисемітизм пробує піднімати свою голову у Сумах, місті, яке завжди славилось своєю толерантністю. Агресивні заклики у соціальних мережах, провокаційні заголовки у «жовтих» ЗМІ, образливі вислови на адресу людей єврейської національності і, ось, вандалізм.

«Це поодинокі випадки, про деякі з них я чую вперше. Антисемітизму на Сумщині не буде!» — так прокоментував media.sumy.ua цю ситуацію Микола Клочко.

Фото автора

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top