Олександр ШЕВЧЕНКО: «У мене одна мета в політиці – добробут українських громадян»

Сумщина – черговий регіон, який вважає: Україна має стати країною гідності й правди. На перших в Україні президентських праймеріз, що відбулися в Сумах 4 листопада, укропівці регіону обрали єдиним кандидатом Олександра Шевченка, віддавши за нього 274 голоси.

«У мене одна мета в політиці – добробут українських громадян. Переконаний, що через добробут українських громадян ми досягнемо розвитку культури, спорту і самобутності будь-якого регіону. Вірю, ми збудуємо таку країну, в якій кожен громадянин житиме заможно, а чиновники виконуватимуть виключно функції сервісу», – наголосив на зустрічі в Сумах Олександр Шевченко. Після праймеріз він знайшов час поспілкуватися з журналістами.

Чому ви вирішили стати кандидатом у президенти?

Політика – це найвищий ступінь служіння людям. Я готовий до цього і прагну цього. Двічі після Майдану франківці робили мене народним обранцем. Перевірити мою репутацію просто. Поспілкуйтеся з будь-ким із Прикарпаття. І вам розкажуть, що пішовши до політики, Шевченко, на відміну від багатьох, не обернувся на покидька. Бо я завжди виконую те, що пообіцяв.

Зараз багато говорять про газову проблему. Як її можна розв’язати?

 

Газова сфера потребує регулювання. Інакше, в ній починається безлад, який ми маємо зараз. Сьогодні ринок захопили монополісти, які видобувають газ, а потім продають його через НАК «Нафтогаз Україна», що за останній рік наварив на ньому 40 млрд грн. Скажіть, в чому сенс таких установ-«прокладок»? У тому, щоб її очільники виписували собі мільйонні премії, а потім відправляли їх своїм мамам у Лондон? Переконаний – без посередників на зразок «Нафтогаз Україна» держава почуватиметься значно краще.

Наголошу, потрібне справедливе державне регулювання. Крім того, необхідно підняти українцям зарплату й пенсію, а комунальні тарифи сформувати за відсотковим принципом. Аби ті не могли перейти певної межі. Скажімо, сьогодні українець віддає 65% мінімальної зарплати на «комуналку». Тим часом у Польщі такий показник не перевищує 30-35%.

Як, на Вашу думку, забезпечити благополуччя кожного громадянина? Чи є шанс в України, яку визнали найбіднішою країною Європи?

 

Благополуччя українців стане ближчим тоді, коли держава матиме чітку стратегію. Чинна влада такої не розробила й не збирається того робити. Переконаний, стратегію потрібно будувати з детального розбиття України на територіальні сегменти. При цьому ОТГ мають об’єднуватися не задля виживання, а на базі ефективного використання наявних на своїх землях ресурсів. Щоби розробити стратегію, слід залучати не тільки найкращих вітчизняних фахівців із різних галузей, а й зарубіжних. При цьому план для кожного сегменту має бути унікальним. Не варто «мавпувати». Бо не факт, що ефективна для Одеси схема дасть результат в Херсоні або в Карпатах… Що таке максимальний економічний ефект? Це коли громадянин має можливість заробити максимальні кошти на території, де проживає. Такою має бути стратегія цивілізованої держави.

Як, на вашу думку, можна закінчити війну? Як повернути контроль над українськими територіями?

Скажіть, якби ви були німецьким канцлером або американським президентом, чи повірили б ви в те, що в Україні йде війна? Адже влада продовжує торгувати з агресором, країни мають гуманітарні зв’язки, кум Путіна Медведчук літає собі до Москви попри заборону таких перельотів. Влада купує в ОРДЛО вугілля, а потім втричі дорожче перепродує його українцям. Україна постачає на окуповані території електроенергію й воду, за що не отримує грошей. І хто нам повірить?

Що ж робити?

Нам потрібно переконати світову спільноту в тому, що російсько-українська війна дійсно має місце. Тільки тоді нам допоможуть. Ймовірно, після цього на лінію розмежування зайдуть війська НАТО. Якщо так станеться, ми матимемо «передишку» й зможемо розбудувати власну армію до потрібного рівня.

Середній і малий бізнес є показником того, наскільки добре живуть люди. Що зробити в Україні, аби малий та середній бізнес розвивалися?

Потрібно навести лад з податками. Що відбувається зараз? Щойно людина започаткувала бізнес, його починають душити податками. Натомість такому бізнесу потрібні «податкові канікули». Тоді його власник, що називається, стане на ноги, зміцнить бізнес, у разі потреби купить собі авто й житло. Лишень після того оподаткування потрібно поновлювати або ж посилювати.

Одне з болючих питань для українців – дороги. Чи можливо їх відремонтувати?

Якщо я стану президентом, всі українські дороги буде відновлено за п’ять років. Протягом трьох років – всі магістральні, протягом п’яти – всі локальні. Працювати над цими напрямками потрібно паралельно. І ще – всі дороги повинні мати десятилітню гарантію. До роботи будуть залучені лиш ті фірмі, які мають бездоганну репутацію. Мені нічого приховувати, свого часу я керував дорожнім підприємством. Ми збудували ділянку Львів-Франківськ, використавши нові технології й нові підходи. Зараз дорога в чудовому стані, попри те,  що по ній весь час ідуть перевантажені фури. Про що це свідчить? Про те, що в нас нема проблем із кліматом, нема проблем із ґрунтами… Проблеми є тільки в головах чиновників. Їм вигідно часто ремонтувати дороги, бо так можна більше вкрасти. Наша країна не зведеться з колін, доки в ній господарюватимуть можновладці, які вже 27 років при владі.

Чи можливо в масштабах України створити «Буковель»?

Закони економіки майже скрізь діють однаково. У масштабах України треба створити сприятливі умови для інвестора. Приклад – ідея «Буковеля», яку ми з командою однодумців реалізували за 15 років. Завдяки зрозумілим для інвесторів правилам, колись депресивне карпатське село Поляниця ми обернули на край процвітання й упевненості в завтрашньому дні. У самому «Буковелі» створено понад 5 тисяч робочих місць, а довкола нього – десятки тисяч людей мають роботу й гідну зарплату. Сьогодні мінімальна зарплата становить тут 10 тис. грн. Це мінімальна. А фахівці, інженери, керівники підрозділів мають в рази більші зарплати. У «Буковелі» нульова корупція. Всі живуть за українськими законами. Усі рівні, в тому числі і я. Хто має хист і бажання, той може себе реалізувати. Тож я хочу відбудувати Україну за прикладом «Буковеля».

Ми повинні збудувати країну гідності і правди, де кожен почуватиметься в безпеці та житиме з впевненістю в майбутньому! Де старше покоління буде не тільки соціально захищеним, а й знатиме, що його діти й онуки матимуть гідне життя.

Media Sumy
Media Sumy
Информационный портал г.Сумы с обзорами и статьями, которые отображают последние события города, области и Украины в сфере политики, экономики, общества и досуга.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top