Сьогодні Сумщина потопає у тюльпанах, а Саша так їх любив…

Олександр Аніщенко

5 травня виповнюється два роки, як загинув у зоні АТО полковник СБУ Олександр Аніщенко. У Сумах відкрито меморіальну дошку та названо вулицю на його честь

Подвір’я Сумської школи №4 було вщент наповнене людьми. Шкільна лінійка перетворилася на мітинг-реквієм, присвячений Героєві.

Олександр Аніщенко-2

Два роки тому в зоні АТО на залізничному переїзді БТРи наших бійців оточили бойовики. Бій був нерівним. Сотня озброєних гранатометами і мінометами ворогів практично впритул розстріляла 25 «альфівців. Основний удар прийняв на себе командир Олександр Аніщенко. Спочатку він виносив з-під обстрілу поранених хлопців. Потім, побачивши, що на БТР наведений гранатомет, закрив собою машину з бійцями.

«Олександр Аніщенко своїм прикладом довів, що українські воїни – непереможні, – зазначив у своєму виступі голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО. – На його прикладі виховуватимуться діти, в тому числі й учні четвертої школи, де він навчався. Слова, що викарбувані на  меморіальній дошці – «Я хочу, щоб ви пам’ятали не тільки мої справи, а й мою душу» – характеризують його як мужню особистість, полум’яного патріота України. Адже він здійснив подвиг, коли прикрив своїм тілом побратимів. Ми всі віримо, що невдовзі війна скінчиться, але ми ніколи не забудемо своїх Героїв. Пам’ять про них житиме вічно. Тому що Герої не вмирають».

Олександр Аніщенко-3

За словами директора школи Тетяни ВОЛКОВОЇ, за час свого існування навчальний заклад випустив більше 25 тисяч учнів, які стали гідними громадянами своєї країни. Одним із них був Олександр Аніщенко – випускник та вчитель. У боях на Сході України обірвалося його життя, але подвиг його залишається у серцях всіх жителів міста, області й України.

Не могли стримати сліз батьки та друзі бійця.

Олександр Аніщенко-4
Григорій АНІЩЕНКО — батько героя

«Сьогодні виповнюється два роки з дня, як загинув в АТО наш син Олександр, – говорив батько Героя України Григорій Миколайович Аніщенко. – Але, на жаль, війна на Донбасі триває і після Саші загинуло вже дуже багато бійців…»

А його мати Зінаїда Миколаївна зачитала вірш про те, що бойові дії слід припинити, адже через віну втрачають своїх синів українські та російські матері.

«Саша любив своїх батьків, дружину й доньку, а ще він обожнював  тюльпани, – розповіла подруга сім’ї Аніщенків Тетяна. – І сьогодні все місто, вся Сумщина купається в них. Та він, на жаль, цього вже не побачить…»

Віднині вулиця Антонова носитиме ім’я полковника СБУ Олександра Аніщенка, а кожен учень ЗОШ №4 знатиме, що навчається у школі імені Героя України.

Media Sumy
Media Sumy
Информационный портал г.Сумы с обзорами и статьями, которые отображают последние события города, области и Украины в сфере политики, экономики, общества и досуга.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top