Олег Медуниця: Кремлівське правосуддя побачило в Яценюку головного ворога Росії

У березні Єсентукський суд Ставропольського краю в режимі закритого засідання розглянув клопотання про арешт лідера «Народного фронту» Арсенія ЯЦЕНЮКА, нібито за вчинення злочинів на території Росії, його участь у чеченській війні.

Про причини і мотиви таких звинувачень ми запитали у голови Сумської обласної організації «Народного фронту», народного депутата України Олега МЕДУНИЦІ.

— Арсеній Яценюк сьогодні не займає державних постів, не приймає стратегічних рішень щодо зовнішньої політики України. Чому раптом Росія «призначила його головним ворогом»?

— Про російське правосуддя говорити нічого – воно давно себе дискредитував і поховало. Треба розуміти політичні мотиви таких кроків Кремля. Я розцінюю це, як особисту помсту Яценюку з боку Путіна.

— І чого ж, по-вашому, Путін не може пробачити Яценюку?

— По-перше, Яценюк ще в 2015 році оголосив торгову блокаду окупованому Криму. Також уряд Яценюка вніс до Верховної Ради низку законопроектів про санкції проти Росії. Саме уряд Яценюка знайшов можливість і зробив рішучі кроки для повної відмови від російського газу. Україна перезимувала без єдиного кубометра від росгазпрому. А саме наша держава була найбільшим споживачем  їхнього газу в Європі. Тому, як би хто не оцінював вплив і масштаби світових санкцій проти РФ, це дійсно дуже суттєвий удар по економіці Росії.

— Але сьогодні ж для Путіна є ряд інших «мішеней», які займають офіційні пости і приймають рішення від імені України, хіба не логічно було б «працювати» з ними?

— Ну, логіка і Путін – поняття несумісні. Я впевнений, що вони «працюють» на всіх фронтах. Однак, Арсеній Яценюк сьогодні «цікавить» Путіна не як особа, яка приймає рішення в Україні, а як дипломатична постать на міжнародній арені. Яценюк має безліч дипломатичних зв’язків, він дійсно сьогодні є тим політиком, до думки якого прислухаються міжнародні співтовариства і лідери країн вільного світу. Тому очевидно, що Росія намагається дискредитувати Яценюка на міжнародній арені з метою уникнення додаткових більш жорстких санкцій проти своєї країни.

— Як вважаєте, яке продовження або закінчення матиме ця історія «єсентукського суду»?

— Я впевнений, що міжнародні розшукові організації, такі як Інтерпол, в змозі оцінити абсурдність і заполітизованість цього рішення суду і проігнорують його. Не можуть же російські «суди» стати на одну чашу терезів разом з європейським правосуддям.

І.С. Політика

Media Sumy
Media Sumy
Информационный портал г.Сумы с обзорами и статьями, которые отображают последние события города, области и Украины в сфере политики, экономики, общества и досуга.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top