Неоднозначний кандидат: сумський медійник претендує на головне ТБ-крісло

Сьогодні екс-гендиректор ТРК «Відікон» Юрій ДАРАГАН візьме участь у дебатах між кандидатами на посаду голови правління ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України».

На Сумщині той факт, що саме Юрій Дараган претендує на головну посаду Суспільного мовлення, був сприйнятий неоднозначно.

Детально вивчив його біографію, професійний шлях та декларацію про доходи сайт «Суспільне мовлення».

Отже, Юрій Дараган розпочав кар’єру на Сумській ОДТРК у 1988 році. Із 1996 по 2003 роки працював власним кореспондентом УТ-1 у Сумській області. У 2003 році був призначений генеральним директором найстарішого з приватних телеканалів Сумщини — ТРК «Відікон», пов’язаним з тодішнім керівником Сумської області Володимиром Щербанем. За даними Єдиного державного реєстру 2016 року, саме Щербань є офіційним власником «Відікону».

Влітку 2004 року студенти провели акції біля офісу телерадіокомпанії ТРК «Відікон», виступивши проти того, що на телеканалі прозвучала неправдива інформація про життя у наметовому містечку під час студентської революції.

Також вони звинувачували журналістів «Відікону» у порушенні професійної етики. Медіаексперт Олексій ЗАХАРЧЕНКО у статті «Медіасфера Сумщини як відображення політичного життя області» написав про «однобоке й негативне висвітлення знакових подій 2004 року — студентських протестів у Сумах, Помаранчевої революції».

У статті йдеться про те, що до 2005 року «Відікон» був класичним взірцем пропагандистського телебачення, пізніше він став «еталоном» джинсового телеканалу. На сайті «Правда людини» Микола ТИСЯЧНИК повідомив у грудні 2004 року, що позиція ТРК «Відікон» щодо висвітлення політичного життя країни та регіону подається заангажовано та однобоко.

На початку 2013 року власник каналу замінив Юрія Дарагана іншим менеджером (офіційно пан Дараган пішов за власним бажанням).

У 2014 році Юрій Дараган подавався на конкурс на посаду директора виконавчого Сумської філії НТКУ, але переміг Микола ЧЕРНОТИЦЬКИЙ, який досі керує телерадіокомпанією.

У 2015 році Юрій Дараган працював директором медіацентру Сумського аграрного університету. У 2016-му — головним продюсером телеканалу СТС. Наразі тимчасово не працює.

Юрій Дараган задекларував квартиру в Сумах та автомобіль Volkswagen Passat. У 2016-му він отримав 12 000 грн заробітної плати та 3 510 соціальних виплат. Житловий будинок, гараж і дві земельні ділянки в Сумах належать його дружині Олені Дараган.

Всього на посаду голови правління Суспільного мовлення претендує вісім кандидатів. Крім Юрія Дарагана, це Зураб АЛАСАНІЯ (генеральний директор НТКУ 2014-2016 років), Роман ВИБРАНОВСЬКИЙ (журналіст, екс–директор з виробництва публіцистичних програм на Першому національному, керівник «Проекту комунікації реформ» Українського кризового медіа-центру), Олександр ЗИРІН (телепродюсер, режисер і оглядач), Олександр ЗОРКА (віце-президент НТКУ, керівник дирекції програм НТКУ з 2001 по 2005 рік), Олександр КОВАЛЕНКО (начальник цеху електростанції в НСТУ з 2011 року і дотепер), Олег НАЛИВАЙКО (голова Держкомтелерадіо з 2014 року і дотепер), Марек СІЕРАНТ (громадянин Польщі, фрілансер, співпрацював із  телеканалами EspresoTV та 3S.tv,спецкореспондент на TV Republika і TV Polsat).

Датою проведення конкурсу Наглядова рада НСТУ визначила 10 квітня. Чи стане сумський медіа-менеджер переможцем – побачимо.

 

Media Sumy
Media Sumy
Информационный портал г.Сумы с обзорами и статьями, которые отображают последние события города, области и Украины в сфере политики, экономики, общества и досуга.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top