Народні депутати: «Сумигаз» має перерахувати неправомірно завищені тарифи

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), має зобов’язати операторів газорозподільних систем здійснити перерахунок та змінити режим нарахування для всіх побутових споживачів, щодо яких було застосовано завищену норму 9,8 куб. м газу для однієї особи на місяць.
Йдеться, зокрема, про тих громадян, які відмовилися від встановлення загальнобудинкових лічильників блакитного палива.
Офіційний запит з відповідною вимогою представники УКРОПу адресували голові НКРЕКП Дмитру Вовку. Документ підписали народні депутати Тарас Батенко, Олександр Дубінін, Ірина Констанкевич та Валентин Дідич.
«Звертаємося до Вас з вимогою зобов’язати операторів газорозподільних систем здійснити перерахунок та змінити режим нарахування для всіх побутових споживачів, щодо яких неправомірно застосовано завищену норму газу 9,8 куб. м на особу в місяць у разі відмови від встановлення загальнобудинкового лічильника газу, на норми споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників», – йдеться в тексті запиту.
Автори запиту посилаються на Закон «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» щодо порядку встановлення лічильників споживачам природного газу та норми Законів «Про житлово-комунальні послуги», «Про ринок природного газу», «Про захист прав споживачів». Згідно з ними, оператори не мають права застосовувати завищену норму щодо споживачів через їхню відмову встановлювати загальнобудинкові лічильники.
Незаконність таких нарахувань визнана й рішеннями низки українських судів. Кількадесят судових рішень про незаконність дій газовиків було винесено на Сумщині, де інтереси споживачів відстоювала місцева юридична служба «Українського об’єднання патріотів — УКРОП».
Незважаючи на це, оператори продовжують надсилати громадянам платіжки з неправомірними тарифами.
Депутати з УКРОПу зазначили, що очікують на вичерпну відповідь на запит з боку НКРЕКП у встановлений законом термін.
Media Sumy
Media Sumy
Информационный портал г.Сумы с обзорами и статьями, которые отображают последние события города, области и Украины в сфере политики, экономики, общества и досуга.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top