На Сумщині триває призов: поліція та прикордонники обіцяють не порушувати права юнаків

 

Керівництво Сумського міського комісаріату хоче «підключити» поліцію, аби виконати план із призову молодих людей на строкову службу. Але Нацполіція, за словами її керівника, не буде порушувати конституційні права і свободи громадян.

Вже 42 сумчанина, як повідомляє 0542, проходять строкову службу у Збройних Силах України. Сьогодні строковиками стануть іще шість юнаків, які пройдуть навчання у Полтаві.

За планом, до завершення призовної кампанії, а саме до 31 травня, піти до війська мають 75 сумчан. Аби цей план виконати, представники військового комісаріату звернулись за допомогою до поліції.

Між тим, Міністр внутрішніх справ України Арсен АВАКОВ раніше заявляв – примусовий привід призовників до військкоматів не належить до службових обов’язків працівників поліції, це призведе до порушення прав юнаків та негативно вплине на імідж Нацполіції. За його словами, поліцейські долучаються до процесу лише тоді, коли є факт кримінального провадження.

Крім того, нещодавно Державна прикордонна служба України публічно спростувала інформацію про те, що буцімто військові комісари вручатимуть повістки на пунктах пропуску через кордон.

Представник Держприкордонслужби Олег СЛОБОДЯН підкреслив, що вручення повісток на кордоні не передбачено законодавством України і порушує права громадян на вільне переміщення.

Крім того, Верховна Рада України, як повідомляє glavnoe.ua, заборонила Держприкордонслужбі передавати військкоматам інформацію про в’їзд чи виїзд людини в Україну або за її межі. Таким чином, навіть створення єдиного реєстру військовозобов’язаних не передбачає заборону на виїзд із країни молодих людей призовного віку.

 

Media Sumy
Media Sumy
Информационный портал г.Сумы с обзорами и статьями, которые отображают последние события города, области и Украины в сфере политики, экономики, общества и досуга.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top