На голову облради подали до суду

Семен Салатенко

Сьогодні керівник апарату Сумської облдержадміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ подав до Сумського окружного адміністративного суду позовну заяву про визнання протиправним розпорядження голови Сумської облради Семена САЛАТЕНКА, від 21 березня 2016 року.

«Голова Сумської обласної ради створив робочу групу з проведення моніторингу дотримання власниками та користувачами земельних ділянок сільськогосподарського призначення вимог земельного, податкового та природоохоронного законодавства, на нашу думку, протизаконно, і перевищуючи свої повноваження, – заявив Дмитро Живицький. – Тому що, згідно зі статтею 55 Закону України про місцеве самоврядування, таких повноважень у керівника депутатського корпусу не було. І навіть якщо б створювалася така робоча група, про це необхідно було б прийняти рішення всієї обласної ради. До того ж ця робоча група дублює функції і повноваження депутатської земельної комісії, яка вже створена в Сумській обласній раді, і є законною.

Ми, Сумська державна адміністрація, вважаємо, що таке розпорядження голови облради є не правильним, протизаконним і, можливо, має якийсь прихований зміст. Може бути, що люди, які увійшли до робочої групи, мають свою зацікавленість або хочуть лобіювати свої чи чиїсь бізнесові інтереси. Більше того, це розпорядження фактично спонукає Сумську обласну державну адміністрацію до прийняття до розгляду рішення незаконно утвореного органу, який діє з порушенням чинного законодавства».

Згоден із позицією керівництва облдержадміністрації і юрист та громадський діяч Євген Дамов: «На мою думку, є підстави для скасування даного розпорядження, адже голова облради одноособово вирішив перейняти на себе повноваження Сумської обласної ради. На чиєму боці буде суд, покаже час, але я впевнений в тому, що з огляду на явну протиправність дій голови обласної ради, Сумською обласною державною адміністрацією буде спрямовано також звернення до правоохоронних органів. Для того, щоб ті провели відповідну перевірку і встановили – має місце перевищення повноважень чи ні, і до яких наслідків може привести протиправна, на нашу думку, діяльність очільника депкорпусу».

Media Sumy
Media Sumy
Информационный портал г.Сумы с обзорами и статьями, которые отображают последние события города, области и Украины в сфере политики, экономики, общества и досуга.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top