Молодь з усієї України зібралася у Сумах, аби протистояти фейкам та плагіату

Молодь з усієї України

XIII Всеукраїнський турнір юних журналістів цього року зібрав рекордну кількість команд – 23.

Всього до Сум прибуло близько 150 учасників з різних областей України – Хмельницької, Волинської, Житомирської, Львівської, Черкаської, Полтавської і навіть Луганської та Донецької. Відразу кілька команд представила Харківщина. Честь Сумської області на турнірі захищають команди із Шостки, сумських шкіл №15 та №7, а також команда гімназії №1, яка багато років поспіль гостинно приймає учасників.

У журі турніру – відомі журналісти всеукраїнських та місцевих ЗМІ, у тому числі й сайту media.sumy.ua; педагоги та медіа-експерти. Головою журі є гендиректор телеканалу «Тоніс» Олександр БУТКО.

Проводиться захід під егідою Міносвіти. Цього року, як розповіли організатори, з фінансовою підтримкою справа дещо покращилася, що навіть дозволило зменшити внески учасників.

Триває турнір протягом п’яти днів – з 19-го по 23 квітня. Головне випробування для учасників – турнірні ігри, під час яких вони демонструють не лише знання, а й власну винахідливість.

Питання складені цілком з врахуванням сучасних журналістських реалій. Так, гравці аналізують і вчаться протидіяти «джинсі», плагіату, фейкам; моделюють ведення репортажу у зоні бойових дій та розмірковують, що робити під час силового розгону опозиційного мітингу – допомагати людям чи працювати над матеріалом.

Також на талановиту молодь чекають майстер-класи від народного артиста України і лауреата кількох літературних премій Анатолія МАТВІЙЧУКА та Заслуженого журналіста України, експерта інституту демократії імені Пилипа ОРЛИКА Алли ФЕДОРИНИ.

А щоб в учасників з інших областей залишились позитивні враження і від самих Сум, їм влаштували культурну програму, яка включає перегляд вистави «Шинель» у театрі імені ЩЕПКІНА.

Хто ж зрештою стане переможцем – стане відомо у неділю. Але безперечно одне – за роки свого існування турнір став добрим стартовим майданчиком для багатьох «зірок» на журналістському «небосхилі» України.

Фото автора

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top