Молочний бунт на Сумщині

Пам’ятаєте фразу з казки про молочні ріки і кисільні береги? Цілком можливо, що вона скоро втілиться в життя. Принаймні доярки Сумщини погрозив ліквідувати молоко, якщо на нього не підніметься ціна. Днями в Сумському районі жителі села Яструбинський, які тримають корів, збунтувалися проти приймальників молока. На початку року вони брали молоко від людей по 6 гривень за літр, але в травні ціна впала до 3,5 гривень. Та й тих грошей селяни не бачать, тому що приймальники забирають молоко в борг, забуваючи розрахуватися з доярками.

Але одна справа, коли підприємство тобі заборгувало і рано чи пізно виплатить борг. А зовсім інша, коли вартість продукції падає вдвічі. Селянам така співпраця здалося несправедливим. Активісти заблокували дорогу молоковозам, коли ті приїхали за молоком. На бік протестувальників встав і сільський голова Микола Стрижак, який теж тримає корову. В результаті молоковози повернулися на завод порожніми.

У свою чергу на самому підприємстві різке зниження цін пояснюють дуже низькою якістю молока. В ОДА пообіцяли підтримати селян, але закликають об’єднуватися в кооперативи. Тоді можна буде широко використовувати і промислові холодильники, і доїльне обладнання.

Media Sumy
Media Sumy
Информационный портал г.Сумы с обзорами и статьями, которые отображают последние события города, области и Украины в сфере политики, экономики, общества и досуга.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top