І знову про відставку: Миколі Клочку пропонують висловити недовіру

Відповідний проект рішення сесії зареєстрований у Сумській обласній раді.

Внесений проект рішення фракцією ВО «Батьківщина» в облраді. В ньому пропонується визнати роботу голови Сумської облдержадміністрації Миколи КЛОЧКА незадовільною, висловити йому недовіру та направити це рішення Президенту України.

Нагадаємо, на останній сесії депутатам не вистачило голосів для того, аби внести до порядку денного питання про звільнення голови облради Семена САЛАТЕНКА. Схоже, однопартійці Салатенка вирішили завдати його опонентам удару у відповідь.

 

Проект:

СУМСЬКА ОБЛАСНА РАДА

СЬОМЕ  СКЛИКАННЯ

СЕСІЯ

РІШЕННЯ

Суми

____________

 

 

Про висловлення недовіри голові

Сумської обласної державної

адміністрації Клочку М.О.

 

 

З метою зупинення невідворотного погіршення економічної та соціальної ситуації та проявів корупції в Сумській області, запобігання в подальшому істотному зниженню показників соціально-економічного розвитку Сумської області, відповідно до ст. 34 Закону України «Про місцеві державні адміністрації»,  керуючись ст. 118 Конституції України, ст.ст. 43, 72 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», обласна рада

ВИРІШИЛА:

 

 1. Вважати, що обласна державна адміністрація за період 2015-2016 років не забезпечила у повному обсязі збалансованого соціально-економічного та культурного розвитку Сумської області при здійсненні делегованих їй обласною радою повноважень.

 

 1. Визнати роботу голови обласної державної адміністрації Клочка М.О. по виконанню програм соціально-економічного та культурного розвитку Сумської області, обласного бюджету і здійснення обласною державною адміністрацією делегованих їй обласною радою повноважень за період 2015-2016 років незадовільною.

 

 1. Висловити недовіру голові Сумської обласної державної адміністрації Клочку М.О.

 

 1. Голові обласної ради направити це рішення Президенту України та опублікувати у засобах масової інформації.

 

 

 

Голова                                                                                        С.П. Салатенко

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту рішення Сумської обласної ради  сьомого скликання

 «Про висловлення недовіри голові облдержадміністрації Клочку Миколі Олексійовичу»

 

         У зв`язку з неналежним  виконанням своїх обов’язків головою Сумської обласної державної адміністрації Клочком Миколою Олексійовичем щодо виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку Сумської області, обласного бюджету і здійснення обласною державною адміністрацією делегованих їй обласною радою повноважень за 2015-2016 роки, що, на нашу думку, відображається істотним зниженням показників соціально-економічного розвитку Сумської області за період роботи Клочка М.О.  на посаді голови ОДА, його незадовільною роботою з виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку Сумської області, обласного бюджету і здійснення обласною державною адміністрацією делегованих їй обласною радою повноважень за окреслений період, є всі об’єктивні підстави для висловлення недовіри голові Сумської обласної державної адміністрації Клочку М.О.

Так, за даними моніторингу результативності реалізації державної регіональної політики, затвердженої Постановою КМУ від 21.10.2015 року № 856 «Про затвердження Порядку та Методики проведення моніторингу та оцінки результативності реалізації державної регіональної політики», проведеного Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, саме завдяки недолугій політиці Сумської обласної державної адміністрації Сумська область:

 1. За економічною та соціальною згуртованістю, тобто з урахуванням валового регіонального продукту у розрахунку на одну особу населення, наявний дохід населення у розрахунку на одну особу населення та інших показників Сумська область посідає 23-те місце із 25-ти можливих.
 2. За показниками фінансовою самодостатності (темпи зменшення доходів місцевих бюджетів, капітальні видатки місцевих бюджетів на одну особу населення та ін.) на 19-му місці з 25-ти можливих з урахуванням показників розвитку Луганської та Донецької областей.
 3. За показниками розвитку малого та середнього підприємництва (кількість суб’єктів середнього підприємництва, кількість суб’єктів малого підприємництва, частка обсягу реалізованої продукції та ін.) на 19-му місці з 25-ти можливих з урахуванням показників розвитку Луганської та Донецької областей.
 4. За ефективністю ринку праці (продуктивність праці, рівень безробіття населення у віці від 15 до 70 років, рівень зайнятості населення у віці від 15 до 70 років, співвідношення прийнятих працівників до вибулих, сума заборгованості з виплати заробітної плати) на 19-му місці з 25-ти можливих з урахуванням показників розвитку Луганської та Донецької областей.
 5. За розвитком інфраструктури (щільність автомобільних доріг загального користування з твердим покриттям державного та місцевого значення, обіг вантажообороту автомобільного та залізничного транспорту, частка місцевих домогосподарств, які мають доступ до Інтернету вдома, темп зростання обсягу прийнятого в експлуатацію житла, загальна площа житлового фонду у розрахунку на одну особу населення) на 21-му місці з 25-ти можливих за напрямком з урахуванням показників розвитку Луганської та Донецької областей.
 6. За доступністю та якістю послуг у сфері освіти (частка загальноосвітніх навчальних закладів денної форми навчання, частка випускників шкіл звітного року з атестатом про повну загальну середню освіту, чисельність дітей у дошкільних навчальних закладах та ін.) на 19-му місці з 25-ти можливих з урахуванням показників розвитку Луганської та Донецької областей.
 7. За доступністю та якістю послуг у сфері охорони здоров’я (загальний коефіцієнт смертності, середня очікуваність тривалості життя та ін.) на 19-му місці з 25-ти можливих з урахуванням показників розвитку Луганської та Донецької областей.
 8. За соціальним захистом та безпекою (кількість дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, кількість кримінальних правопорушень вчинених проти життя та здоров’я особи та ін.) на 22-му місці з 25-ти можливих з урахуванням показників розвитку Луганської та Донецької областей.

Усі перелічені показники є нічим іншим, як оцінка діяльності обласної державної адміністрації стосовно взаємовідносин з обласною радою, що носить неконструктивний характер.

Ураховуючи викладене, відповідно до статей 43, 44, 72  Закону України                  «Про місцеве самоврядування в Україні»,  статей 17 — 28, 34  Закону України «Про місцеві державні адміністрації» та у зв’язку з неналежним виконанням Сумської обласною державною адміністрацією покладених повноважень, фракцією ВО «Батьківщина» у Сумській обласній раді внесений проект рішення  «Про висловлення недовіри голові Сумської обласної державної адміністрації — Клочку М.О.».

 

Фото: sm.gov.ua

Media Sumy
Media Sumy
Информационный портал г.Сумы с обзорами и статьями, которые отображают последние события города, области и Украины в сфере политики, экономики, общества и досуга.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top