Мешканцям будинку у Сумах включили газ після двох місяців його відсутності через аварію

В будинку по вул. Охтирській, 3 у Сумах ввечері у вівторок, 24 жовтня поновлено газопостачання — без блакитного палива мешканці багатоповерхівки залишались два міцсяці. В одному з під’їздів через несправну вентиляційну систему блакитне паливо подадуть, як очікується, сьогодні.
Газопостачання відновили після втручання в ситуацію очільників місцевого осередку партії УКРОП.
Як розповіли люди, що звернулись по допомогу до укропівців, два місяці тому один з мешканців будинку самовільно підключав нову газову колонку і переплутав шланги та замість газу подав у систему воду.
«Рідина потрапила в усю газову систему багатоквартирного будинку, через що в аварійному режимі подачу палива два місяці тому було припинено. Газові лічильники з 45 квартир були відправлені на обстеження, щоб з’ясувати — чи можна ними користуватися», — розповів заступник голови Сумської обласної організації УКРОПу Владислав Купрієнко. «Однак ні в ПАТ «Сумигаз», ні на заводі-виробнику не взяли на себе відповідальності офіційно визнати справність чи несправністиь приладів обліку, адже у разі несправності, наприклад появі іржі всередині лічильника, це може привести до розгерметизації і подальшого вибуху», — говорить укропівець.
Як з’ясували партійці, компанія-монополіст запропонувала людям встановити загальнобудинковий лічильник і відновити газопостачання. Але мешканці відмовились, наполягаючи на тому, що у квартирах було встановлено індивідуальні лічильники, які за незалежних від споживачів обставин вийшли з ладу і були відправлені на експертизу.
Люди зверталися у різні інстанції, але безрезультатно, ітільки після звернення до укропівців проблема двомісячної відсутності газопостачання у квартири, обладнані газовими колонками, почала вирішуватися.
«Ми зустрілися з мешканціями будинку, а також дирекцією «Сумигаз». Після перемовин винуватець поламки системи газопостачання запевнив, що візьме на себе витрати на закупівлю нових лічильників, а газовики вже зараз поновлять постачання газу і нараховуватимуть плату за нього за загальними нормами споживання», — повідомив Владислав Купрієнко.
У свою чергу, один з лідерів УКРОПу Сумщини Олег Шестак говорить: «Перше, невідкладне завдання, нами виконане — людям підключили газ. Це добре, що вони до нас звернулися. Міська влада нічого не зробила для людей, які постраждали. І добре, що вперше за всю історію нашої боротьби з монополістом в інтересах сумчан газовики нарешті усвідомили, що вони повинні працювати на благо сумчан».
Голова фракції УКРОПу в Сумській облраді Владислав Луговий додає: » Досягнуто домовленість, що газовики безкоштовно встановлять лічильники в усі 45 квартир. Самі прилади будуть придбані за кошт винуватця поламки будинкової системи газопостачання. Ми ж проконтролюємо, щоб все було зроблено якомога швидше».
Media Sumy
Media Sumy
Информационный портал г.Сумы с обзорами и статьями, которые отображают последние события города, области и Украины в сфере политики, экономики, общества и досуга.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top