Мешканці багатоповерхівок у Сумах масово відмовляються здавати ключі від теплопунктів представникам «Сумитеплоенерго»

Уповноважені багатоквартирних будинків, котрі відповідають за теплові пункти, провели нараду спільно з експертами та юридичним департаментом сумського осередку «Українського об’єднання патріотів». Разом з правниками вони виробили спільну позицію: вимога тепловиків надати вільний доступ (ключі) до теплопунктів є незаконною, оскільки суперечить чинному законодавству й зачіпає майнові інтереси споживачів теплоенергії.
За словами заступника голови обласної організації партії УКРОП Владислава Купрієнка, тепловики намагаються опломбувати лічильники, щоб мешканці не мали змогу регулювати тепловий режим. «Оскільки значно підвищувати тариф на тепло далі вони уже не можуть, вдаються до хитрощів — накручують якомога більше кількість спожитих гігакалорій, потім роблять неможливою регуляцію подачі тепла, і надсилають платіжки за надмірно спожиту теплоенергію», — говорить укропівець.
Мешканці будинків додають: в умовах теплої зими вони не згодні споживати більше тепла, ніж їм потрібно, а тим більше — платити за це. «Ми самі маємо вирішувати — який об’єм послуги будемо споживати. Тому не дамо «Сумитеплоенерго» нав’язувати нам збільшені норми. Якщо хочуть контролювати справність лічильника, який ми встановлювали за власний кошт заради економії, — будь ласка, в нашій присутності. Але на обман ми не піддамося, безконтрольного доступу до теплопунктів тепловики не отримають», — говорить один з мешканців будинку по вул. Табали, 52-а.
В юридичному департаменті Сумського УКРОПу кажуть: правда на боці людей, і у разі потреби укропівці відстоювати їх право у судах. «Всі внутрішньобудинкові мережі — це спільна власність мешканців будинку. Ці мережі обслуговують ЖЕКи, і якщо нам тепловики кажуть про якісь порушення теплового балансу, нібито через регулювання теплоподачі мешканцями, то це клопіт обслуговуючих організацій, але аж ніяк не «Сумитеплоенерго». Відповідальність теплопостачальника закінчується на вході мереж в будинок», — коментує юрист Анна Ткаченко.
З людьми погоджується й експерт Володимир Гордієнко. Екс-заступник мера Сум, який свого часу створював комунальне теплопостачальне підприємство, підсумовує: сьогоднішнє намагання тепловиків опломбувати засувки в теплопунктах зумовлено виключно жагою надприбутків. «А крім цього, незаконність вимог тепловиків підтверджує а антимонопольний комітет, який розбирався в подібній ситуації у Миколаєві. І висновки для тепловиків невтішні: їхні вимоги незаконні».
Цієї п’ятниці відповідальні будинків, які звернулись по допомогу до УКРОПу, отримають зразок листа-відповіді на незаконну вимогу «Сумитеплоенерго», і матимуть козирі в боротьбі зі свавіллям монополіста.
Media Sumy
Media Sumy
Информационный портал г.Сумы с обзорами и статьями, которые отображают последние события города, области и Украины в сфере политики, экономики, общества и досуга.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top