Медицина — зона вільна від закону? Чи політики?

На Сумщині лихоманить вже не тільки засоби масової інформації, а й медицину. В галузі охорони здоров’я області один за одним вибухають скандали.

Ще зовсім недавно депутати обласної ради від фракції «Батьківщина» на чолі з головою фракції Володимиром Поцелуєвим розповідали ЗМІ, що у минулому році на встановлення рентген-апарату в обласному диспансері радіаційного захисту населення запросили непомірні кошти — більше мільйона гривень, хоч обійтися, стверджували вони, «можна сумою в два рази меншою». А днями інцидент стався вже в Сумській центральній районній лікарні, яку очолює сам Володимир Поцелуєв. Там правоохоронні органи у перші дні травня провели обшук і вилучили необхідну їм документацію, оскільки в поліцію надійшла заява про розкрадання бюджетних коштів керівництвом Сумської ЦРЛ під час придбання запчастини до рентген-апарату…

Минулої п’ятниці, 13 травня, трудовий колектив лікарні запросив ЗМІ на свою прес-конференцію з приводу обшуку, проведеного в їхньому закладі. Проте, вже в самій районній лікарні на журналістів чекав «сюрприз». Виявилося, що це була…зустріч трудового колективу з головою обласної ради Семеном Салатенком, його радником Ігорем Чучиліним та депутатом обласної ради Віктором Дубінком. Зрозуміло, що формат зустрічі колективу з владою звужував можливості для роботи преси, проте представникам ЗМІ все ж таки вдалося поставити владним чиновникам свої запитання і з’ясувати подробиці справи.

Як сказав В. Поцелуєв, 6 травня працівники правоохоронних органів, маючи ухвалу суду, провели обшук в центральній районній лікарні та вилучили документи. Коментуючи ситуацію, головний лікар ЦРЛ стверджував, що у слідчого не було жодних підстав вдаватися до таких силових дій. Оскільки, говорив він, ще у квітні на прохання слідчого закладом було надано всі необхідні документи (при цьому Володимир Поцелуєв демонстрував ксерокопію опису), а, отже, «йому незрозуміло,чому правоохоронці, отримавши ще місяць тому ухвалу, прийшли робити обшук в останній день її дії, і навіщо їм було вилучали ті документи, які у них і так вже є…».

Нарікав головлікар і на те, що робили обшук за його відсутності в лікарні — « я перебував у відпустці і знаходився за межами Сум», пояснював він.До того ж, за його словами, окрім документів, були вилучені і комп’ютери економічної служби, тож на сьогоднішній день у закладує проблеми з нарахуванням заробітної плати…

Медицина2

Одразу після свят керівництво районної лікарні звернулося до суду із заявою про неправомірні дії слідчого і незаконне вилучення у ЦРЛ комп’ютерів. «Наша судова система неупереджена і розглянула це питання. Зараз уже винесена постанова про те, що це було зроблено незаконно і необхідно повернути нам ці комп’ютери», – сказав Володимир Поцелуєв.

Голова ж обласної ради обшук в рай лікарні назвав тиском на нього особисто і, звичайно, на членів його команди в обласній раді. Мета цих дій, запевняв Семен Салатенко, змусити депутатів голосувати проти нього — самого Салатенка. Причиною такого тиску він вважає ревізію комунальних підприємств і структур, які належать до власності громади Сумської області, і порушені внаслідок таких перевірок кримінальні справи. «Зокрема, лише по «Сумиоблагролісу» їх дев’ять. – говорив С. Салатенко. — Нещодавно був впійманий на хабарництві керівник роменського райагролісгоспу. Будуть відповідні кримінальні справи і по керівникам інших районних агролісогосподарських підприємств. Ми тиснемо на правоохоронну систему…», — зазначив він.

Депутати обласної ради постійно наголошували, що проводити обшуки в медичних закладах неприпустимо. «На мою думку не треба втягувати медицину в політику. Треба розбиратися за межами нашого храму здоров’я. Тут три шприци і два халати, що тут можна вкрасти?», — обурювався головний лікар ЦРЛ.

«Неприязні стосунки між очільником нашої області Миколою Клочком та Семеном Салатенком – і є продукт всього цього!» Таке припущення стосовно причин обшуку в лікарні висловив член трудового колективу, лікар-психіатр і одночасно голова військово-політичного руху «Правий Сектор» на Сумщині Сергій Супрун. «Я думаю, що нам, як представникам громадськості, треба запросити Миколу Олексійовича, і вас, Семене Павловичу, аби вирішити це питання. Щоб політика не переводилася в медицину», — додав він. Водночас, Сергій Супрун попросив політиків не робити території вільної від закону. «Ми не проводимо обшуків в лікарняних закладах, в церквах… І що ми тоді бачимо? Закон має бути єдиним для всіх», — сказав він.

На зустріч трудового колективу ЦРЛ і голови облради прийшов і громадський активіст Павло Борисов, який, власне, і звертався до поліції із заявою перевірити факт розкрадання бюджетних коштів в Сумській ЦРЛ. Він зазначив, що керівництво лікарні мало б само розповісти підлеглим скільки насправді коштують куплені запчастини і чи правда те, що їх закупили за 200 тисяч гривень, хоч їхня ціна близько 20.

— Хочу зауважити, що сьогодні це питання просто заполітизували, — сказав він. – А політики в ньому немає. Треба було лікарні просто надати правоохоронним органам затребувані документи і пояснення – і все…

«Я не хочу коментувати слідчі дії правоохоронних органів, — продовжував далі. — Чесно кажучи, був здивований, коли мені зателефонували з телеканалу і попросили прокоментувати моє звернення до поліції. Я вже думав, що воно десь «залягло» і ніхто займатися ним не буде, адже я направив заяву до поліції ще у лютому цього року».

Зустріч трудового колективу лікарні та голови облради із запрошенням на неї преси, на думку П. Борисова, робиться для того, аби виправдатися перед трудовим колективом. «Це ваші гроші, — звертався він до присутніх працівників лікарні,-  ви самі повинні ставити ці питання. Бо якщо гроші вкрадені, то вони вкрадені у вас».

Громадський активіст також висловив подив стосовно позиції ГО «Майдан». Звертаючись до депутата обласної ради і заступника координатора цієї громадської організації Віктора Дубінки, він заявив: «Інформація (про розкрадання бюджетних коштів у ЦРЛ- ред), Віктор Петрович, прийшла, до речі, із вашої ради «Майдану»! Ваш член розповів її мені. Він неодноразово виносив дане питання на раду«Майдану», але на це ніхто не звертав уваги»…

…Напевне, варто зауважити, що політика з медицини, як і з освіти та інших соціальних сфер, піде лише тоді, коли головні лікарі, директори шкіл, керівники комунальних підприємств та установ – за прикладом силових структур – деполітизуються і не будуть очолювати ніякі партійні чи партійно-фракційні осередки. Тоді вони перестануть відволікатися на вирішення суто партійних завдань, а займатимуться виключно ввіреними їм об’єктами. Тоді і їхні колективи перестане лихоманити, і резонансних обшуків у бюджетних закладах не буде.

Фото: sorada.gov.ua

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top