Марія Коняєва: будівництво доріг на Сумщині — питання національної безпеки

Депутат Сумської обласної ради від УКРОПу Марія Коняєва прокоментувала ухвалене облрадою звернення до вищого керівництва держави та Генеральної прокуратури щодо необхідності термінового вжиття заходів з недопущення блокування дорожнього будівництва на Сумщині.

Напередодні під час позапланової сесії облради депутати проголосували за те, щоб направити звернення до Президента України, Прем’єр-міністра України щодо недопущення зменшення фінансування з державного бюджету дорожнього будівництва у Сумській області.

За інформацією Служби  автомобільних доріг у Сумській області, мова йде про зменшення на 117,5 млн. грн. коштів субвенції Державного бюджету,  передбаченої на ремонт у 2018 році траси Н-07 Київ – Юнаківка (на м. Курськ) на ділянці км 213+260 – км 218 + 320 (загальний обсяг вартості об’єкта 261,886 млн. грн.), на користь інших регіонів.

«Ми обурені зняттям субвенції, ураховуючи, що Сумщина має 562 км кордону з Росією і останній раз кошти на ремонт доріг державного значення виділялися області ще у 2006-2007 роках. Ми прикордонна область, а мій рідний Глухівський район безпосередньо межує з країною-агресором. Тож будівництво доріг на Сумщині є питанням національної безпеки. Неприпустимою є різниця у соціально-економічному розвитку прикордонних регіонів України та сусідньої держави, особливо – стан мережі автомобільних доріг загальнодержавного користування», — говорить Марія Коняєва.

Разом зі всіма іншими присутніми на сесії народними обранцями укропівка проголосувала за звернення до керманичів держави стосовно недопущення зменшення обсягів «дорожньої» субвенції для області, а також про необхідність ретельно розслідувати історію зі зняттям «дорожніх» грошей.

За даними відділу інформаційно-аналітичної роботи облради, серед причин відмови у коштах, начебто, той факт, що немає проектної документації. Але тендер на ремонт об’єкту був оголошений ще у лютому цього року та на початок липня було призначено проведення торгів. Тому говорити про відсутність проектної документації немає підстав. Проте, через відхилення тендерної пропозиції одного з учасників та подання ним скарги до Антимонопольного комітету України, процедура проведення аукціону призупинена до кінця липня.

Зважаючи на це, облрада просить Генерального прокурора України, директора Національного антикорупційного бюро України, Міністра внутрішніх справ України та голову Служби Безпеки України внести відомості до ЄРДР та розпочати досудове розслідування за фактом можливих корупційних та шахрайських дій з використанням підроблених документів посадовими особами ПП «Полтавабудцентр», яке відхилило конкурсну пропозицію.

Media Sumy
Media Sumy
Информационный портал г.Сумы с обзорами и статьями, которые отображают последние события города, области и Украины в сфере политики, экономики, общества и досуга.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top