Лілія Гриневич: «Зміна змісту освіти – це серце реформи»

Реформи освіти у Сумах

Реформи освіти у Сумах. За словами Лілії Гриневич, будь-які дії у галузі будуть лише «косметичними», якщо не змінити і не осучаснити зміст освіти.

Тому предметом обговорення на серпневих освітянських конференціях стане Концепція нової української школи.

Про стратегічні питання розвитку реформи освіти у Сумах Міністр освіти і науки України розповіла журналістам під час робочої поїздки на Сумщину.

Лілія Гриневич зазначила, що наразі в Міністерстві активно розпочали роботу над новими стандартами освіти в початковій, базовій і старшій школі. І предметом обговорення на серпневих конференціях освітян стане Концепція нової української школи.

«Саме в ній ми випишемо всі особливості, які пов’язані з новим підходом до навчання, також запропонуємо структуру нової української школи і механізми, які дозволять реалізувати цей проект», – зазначила Лілія Гриневич.

«Для нас дуже важливо змінити школу, адже зараз вона не готує дітей до життя, бо перевантажена зайвою теоретичною інформацією і не надає тих компетентностей, які потрібні сучасній людині у ХХІ столітті. Тому перед нами стоїть складне завдання, без якого не відбудеться реформа. Це зміна змісту освіти, орієнтованого на отримання випускниками шкіл компетентностей, необхідних для самореалізації дитини», – пояснила посадовець.

Серед необхідного набору вмінь, окрім знання рідної, державної, двох іноземних мов, інформаційних технологій, Міністр назвала фінансову грамотність, основи підприємництва, вміння працювати в команді та навчатися упродовж життя, критичне мислення. І додала, що зараз спеціалісти працюють над введенням елементів компетентністного навчання у початковій школі, ознайомлюють вчителів початкових класів з такою практикою та переглядають відповідні програми.

sm.gov.ua

Media Sumy
Media Sumy
Информационный портал г.Сумы с обзорами и статьями, которые отображают последние события города, области и Украины в сфере политики, экономики, общества и досуга.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top