На Сумщині масово запроваджуватимуть лікарні каси

лікарні каси

Сьогодні галузь охорони здоров’я України профінансова всього лише на 35%. При такому стані справ державна медицина не в змозі надавати населенню якісну медичну допомогу. Тож необхідні рішучі та кардинальні зміни.

Наразі держава намагається перевести галузь на «страхові рейки». Прототипом страхової медицини може стати вже відома і непопулярна серед населення Сумщини лікарняна каса. Як зазначив на прес-конференції начальник управління охорони здоров’я Сергій Бутенко, наша область вивчає досвід Житомирщини та Івано-Франківщини щодо діяльності лікарнях кас. В цихрегіонах вонифункціонують успішно. Наші фахівці намагають з’ясуватичому ж на Сумщині ця модель страхової медицини, яка існує не один рік, і досі малопотужна та недієва.

Для переходу на страхову медицину в державі вже почали стандартизувати медичні послуги. За словами начальника управління охорони здоров’я, це необхідно для того, що обрахувати і визначити мінімальний набір медичних послуг, який гарантуватиме держава. Нагадаємо, що коли екс-міністр охорони здоров’я Сандро Квіташвілі презентував медичну реформу, то в переліку безкоштовних послуг для населення була «швидка допомога», лікуванням онкохворих, ВІЛ-позитивних, вакцинація дитячого населення тощо.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top